Daugiausiai apie 45 proc. šio indėlio buvo iš Valstybinės miškų urėdijos, tiek per pelno įmoką, tiek per netipinius, papildomus mokesčius.
„Didžiausią indėlį, kaip yra įprasta, į krepšelį atnešė Valstybinė miškų urėdija, kurios dividendai ir pelno įmokos sudarė beveik pusę visos įmokos bendrai“, – ketvirtadienį, birželio 20 d., vykusiame valstybės ir savivaldybių valdomų įmonių veiklos pristatymo metu aiškino VKC Analizės skyriaus vadovė Jurgita Bagdonienė.
Be urėdijos, anot jos, didžiausius dividendus ir pelno įmokas sumokėjo Aplinkos, Susisiekimo ir Energetikos ministerijų valdomos įmonės. Ji paminėjo, kad dalies VVĮ pajamos buvo didesnės dėl išaugusių energijos išteklių kainų, kas smarkiai paveikė energetikos įmonių pajamas.
Taip pat VKC atstovė pastebėjo, kad kai kurios VVĮ 2023 m. po ilgos pertraukos dirbo pelningai. Tarp jų pateko Ignalinos atominė elektrinė, „Valstybės investicinis kapitalas“ bei Lietuvos paštas.
„Lietuvos paštas pirmą kartą per 5 metus skyrė dividendų“, – pabrėžė ji.
Anot VKC informacijos VVĮ turtas 2023 m. siekė 12.8 mlrd. eurų, jų pajamos – 4,5 mlrd. eurų.
Augo ir savivaldybių valdomų įmonių pelnas
2023 m. savivaldybių valdomų įmonių (SVĮ) pajamos 2023 m. augo 3 proc. ir siekė 1,37 mlrd. eurų, skelbia VKC. Tuo metu dėl sumažėjusių energetikos sąnaudų jų grynasis pelnas išaugo nuo 4,4 mln. eurų 2022 m. iki 112,3 mln. eurų.
Anot VKC, 2023 m. pelningiausios buvo šios įmonės: „Vilniaus šilumos tinklai“ – 18,3 mln. eurų, „Vilniaus vandenys“ – 16,2 mln. eurų ir „Kauno vandenys“ – 13,5 mln. eurų.
VKC informacija, 2023 m. SVĮ turėtas turtas siekė 4,07 mlrd. eurų ir nuo 2022 m. paaugo beveik 8 proc.