„Sprendimą pasitraukti iš valdybos priėmiau, išsamiai susipažinusi su Vyriausybės nutarimu. Tačiau jo turinys ir argumentai man sukėlė nemažai klausimų. Po konsultacijų su teisininkais nuspręsiu dėl tolimesnių savo žingsnių“, – sako I. Trinkūnaitė.
Lietuvos bankui pateikta naujo valdybos nario kandidatūra, siekiant užtikrinti nenutrūkstamą „Foxpay“ veiklą ir įsipareigojimų vykdymą klientams.
„Tikimės, kad Lietuvos bankas, suprasdamas situacijos svarbą, operatyviai įvertins pateiktą kandidatūrą“, – sako I. Trinkūnaitė.
Ji užtikrina, kad su visomis kontroliuojančiomis institucijomis glaudžiai bendradarbiaujama dėl visų pastaruoju metu iškilusių klausimų.
„Foxpay“ savo veikloje griežtai vadovaujasi visais įstatymais ir aukščiausiais profesiniais standartais, šiuo metu darome viską, kad institucijos galėtų kuo greičiau išsklaidyti bet kokias abejones“, – sako „Foxpay“ savininkė.
I. Trinkūnaitė „Foxpay“ bendrovę įsigijo 2022 m. lapkritį, po kreipimosi į Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos koordinavimo komisiją bei gavusi Lietuvos banko leidimą.
Lrytas.lt primena, kad Lietuvos bankas vykdo finansinių technologijų įmonės „Foxpay“ patikrinimą. Jos atžvilgiu yra pradėta Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatyme numatyta vertinimo procedūra.
Kad ji vis dar vyksta, Eltai šeštadienį patvirtino Vyriausybės spaudos tarnyba. Savo ruožtu generalinė prokurorė Nida Grunskienė pavedė Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) atlikti faktinių aplinkybių patikslinimą dėl viešojoje erdvėje kilusių klausimų apie įmonės veiklą.
Skandalas kilo po to, kai paaiškėjo, kad buvusi socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė į Dubajų skrido privačiu lėktuvu, o už kelionė nemokėjo. Kilo klausimai dėl M.Navickienės ir jos sutuoktinio Mindaugo Navicko ryšių su įmonės „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei šios verslininkės sugyventiniu, anksčiau už finansinius nusikaltimus kalėjusiu Vilhelmu Germanu.