IATA taip pat nurodė prognozuojanti, kad pasaulio oro linijos šįmet gaus 30 mlrd. dolerių grynųjų pajamų. Anksčiau buvo numatoma, kad ši suma sieks 25,7 mlrd. dolerių. Tačiau prognozuojama, kad šiais metais bendros išlaidos taip pat pasieks rekordinį lygį ir padidės 9,4 proc., iki 936 mlrd. dolerių, savo kasmetiniame visuotiniame susirinkime Dubajuje paskelbė IATA.
Numatomas 30 mlrd. dolerių pelnas yra „puikus pasiekimas, atsižvelgiant į didelius pastarojo meto pandeminius nuostolius“, susirinkime tvirtino IATA generalinis direktorius Willie‘is Walshas.
„Be jokios abejonės, aviacija yra gyvybiškai svarbi asmenų ir ekonomikų ambicijoms ir klestėjimui. Svarbu stiprinti oro linijų pelningumą ir didinti finansinį atsparumą“, – pridūrė jis.
Dėl COVID-19 pandemijos aviacijos pramonė paniro į krizę. Teko nutupdyti lėktuvų parkus, negana to, buvo atsisakyta tūkstančių darbo vietų. IATA skaičiuoja, kad 2020–2022 m. buvo patirta 183 mlrd. dolerių nuostolių.
Tačiau nepaisant šiais metais numatomo atsigavimo, virš pramonės vis dar kabo tamsesni debesys.
Investuoto kapitalo grąža 2024 m., kaip prognozuojama, sieks 5,7 proc. ir bus maždaug 3,4 proc. mažesnė, palyginti su vidutine kapitalo verte. Oro linijos taip pat susiduria su smarkiai didėjančiomis išlaidomis, kurias augina detalių ir darbo jėgos trūkumas, bei su klimato kaita susijusiais iššūkiais, įskaitant patvinusius kilimo ir tūpimo takus ir miškų gaisrus.
IATA pridūrė, kad yra numatoma, jog oro linijų veiklos pelnas padidės beveik 15 proc., iki 59,9 mlrd. dolerių, tačiau grynasis pelnas augs lėčiau – 11,3 proc.
IATA vienija daugiau nei 300 oro linijų, atsakingų už 83 proc. viso pasaulinio eismo.