Pavyzdžiui, Tauragės kraštas 2022–2030 metais taps pavyzdžiu ir kitiems Lietuvos miestams, kaip ES investicijos gali pakeisti ne tik miesto veidą, bet ir suartinti bendruomenę, taip pat sugrąžinti išvykusius žmones. Tauragės regiono plėtrai iš ES struktūrinių fondų skirta 108 mln. eurų. Ši investicija turės įtakos ne tik tvarumo bei darnaus judumo plėtrai, bet ir mokykloms bei darželiams, regiono teritorijų tvarkymui. Socialinė sritis taip pat sulauks dėmesio – daugės socialinių būstų, dienos centrų. Nepamiršta ir turizmo sritis, kurioje investicijos gražins keturias regiono savivaldybės – Tauragę, Jurbarką, Pagėgius, Šilalę.
Investicijos pasiekia kiekvieną Lietuvos kraštą
Kol Tauragė dar tik ruošiasi pradėti investicijų projektus, kitame Lietuvos krašte, Molėtuose, galima pasižvalgyti po jau įgyvendintus projektus. Ežerų kraštu ir turistų rojumi vadinamiems Molėtams ypač svarbios investicijos į naujų turizmo produktų kūrimą. Ne tik ši, bet ir socialinės integracijos, susisiekimo infrastruktūros modernizavimo, vandentvarkos, viešųjų ryšių erdvių atnaujinimo, pastatų pritaikymo naujoms funkcijoms, sveikatos ir švietimo, turizmo ir kultūros sritys pasikeitė iš esms. O naujuoju 2021– 2027 metų laikotarpiu planuojama investicijų suma – kone dvigubai didesnė, ir tai tik patvirtina dėmesį Lietuvos auginimui.
Per 20 metų į pokyčius Lietuvoje buvo investuota beveik 20 milijardų eurų: ES investicijos pasitelktos kuriant darbo vietas, gerinant švietimo ir medicinos paslaugų kokybę, gražinant aplinką, skatinant verslą ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose. Tačiau, ar tikrai tiek daug apie tai žinome? Kviečiame spręsti testą ir susipažinti su įdomiausiais faktais apie ES investicijas Lietuvoje.
Informaciją apie visus projektus ir kvietimus galima rasti čia: www.esinvesticijos.lt.