Remiantis Pekino Generalinės muitinės administracijos skaičiavimais, eksportas balandį, lyginant su tuo pačiu ankstesnių metų laikotarpiu, padidėjo 1,5 proc. ir nežymiai pranoko „Bloomberg“ prognozę, kai kovą netikėtai susitraukė 7,5 proc. Tuo metu importas išaugo 8,4 proc. – tai kur kas geresnis rezultatas, nei „Bloomberg“ prognozuotas 4,7 proc. augimas, o tai suteikia vilčių, kad antroje pagal dydį pasaulio ekonomikoje galimai didėja paklausa.
Šie duomenys pasirodė tuo metu, kai valdžios institucijos susiduria su sunkumais bandydamos paskatinti ekonomikos atsigavimą, kuris slopsta nuo tada, kai 2022 m. pabaigoje šalyje buvo panaikinti griežti COVID-19 apribojimai.
Kinija toliau grumiasi su krize skolų slegiamoje nekilnojamojo turto rinkoje. Pastaraisiais mėnesiais sumažėjo būsto kainos, o prasta vidaus paklausa paveikė mažmeninę prekybą. Pasaulinis sulėtėjimas taip pat mažina šalies prekių paklausą užsienyje.
Tačiau įmonės „Pinpoint Asset Management“ prezidentas ir vyriausiasis ekonomistas Zhiwei Zhangas pažymėjo, kad „silpna vidaus paklausa lėmė defliacinį spaudimą, kuris skatina Kinijos eksporto konkurencingumą“. „Iš tiesų, tai yra gera žinia pasaulio ekonomikai, atsižvelgiant į infliacinį spaudimą, su kuriuo kovoja daugybė centrinių bankų“, – sakė jis.