Įstatymu, kurį dar turi galutinai patvirtinti ES valstybės narės, bus reikalaujama, kad gamintojai taisytų negarantines prekes, jei įmanoma, nemokamai arba už „pagrįstą kainą“.
Naujosiomis taisyklėmis siekiama padėti vartotojams ir sumažinti atliekų kiekį, kad žmonės galėtų ilgiau naudoti gaminius ir rečiau juos keisti.
Pirmąjį teisės akto projektą Europos Komisija pasiūlė 2023 metų kovo mėnesį.
Iš viso už teisės aktą balsavo 584 ES teisės aktų leidėjai, tik trys balsavo prieš, o 14 susilaikė.
ES teisės aktais jau dabar reikalaujama, kad gamintojai nemokamai pataisytų arba pakeistų sugedusias prekes, kurioms suteikiama dvejų metų garantija.
Pirmadienį patvirtintos nuostatos numato, kad tokio suremontuoto gaminio garantija būtų pratęsiama vieneriems metams.
Jose taip pat reikalaujama, kad gamintojai informuotų vartotojus apie jų teisę pasirinkti remontą, o ne pakeitimą grąžinant gaminį pagal garantiją.
Tačiau svarbesni pakeitimai susiję su negarantiniu remontu: pavyzdžiui, kai gaminiai buvo pirkti daugiau nei prieš dvejus metus arba kai jie atsitiktinai sugadinami po įsigijimo.
Teisės akte teigiama, kad gamintojai privalės siūlyti negarantinio remonto paslaugą nemokamai arba už „pagrįstą kainą“. Gamintojai neprivalėtų taisyti prekių, „kai jų pataisyti neįmanoma“.
Jie taip pat turėtų parduoti visas savo gaminamas atsargines dalis trečiajai šaliai, t. y. remontininkams, ir taip pat už „pagrįstą kainą“.