„Labai svarbu, kad dabar valdantieji iš principo jungtų didelį pagreitį, kad paskutiniais kadencijos mėnesiais atsisuktų į žmones ir patobulintų antrąją pakopą iš esmės“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.
Be to, pasak jos, Prezidentūra nepritartų idėjai, kad gyventojai, norintys atsiimti antrojoje pakopoje sukauptas lėšas anksčiau laiko, netekų valstybės įmokėtos dalies. Jos teigimu, Konstitucinio teismo (KT) išvadoje pabrėžiama, kad visos sukauptos lėšos yra žmogaus nuosavybė.
„Kol kas girdėjome, kad valdantieji bando šias dalis atskirti, nors tam nėra teisinio pagrindo. Kai paveldima ši suma, ji paveldima visa“, – sakė ji.
Taip pat, I. Segalovičienė nepritaria Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos idėjai, kad būtent pensijų fondai galėtų spręsti ar tenkinti dalies žmonių išėjimo iš sistemos prašymus.
„Iš esmės tokia idėja yra tinkama, bet atiduoti tai pensijų fondams nėra pati geriausia praktika ir nemanau, kad tai atitinka žmonių poreikius. Suprantame, kad fondai yra suinteresuoti“, – aiškino I. Segalovičienė.
ELTA jau skelbė, kad Konstitucinis teismas (KT) nusprendė, jog Pensijų kaupimo įstatyme numatoma ribota galimybė pasitraukti iš pensijų kaupimo fondų pažeidžia Konstituciją.
Tuo metu, anot institucijos, skirtingų rūšių išmokos pagal sukaupto turto dydį nepažeidžia pagrindinio įstatymo.
KT pažymi, kad teisė į pensijų fonduose sukauptas lėšas siejasi su jo nuosavybės teisių apsauga, todėl esamas reguliavimas neturi pagrindo.
KT nurodė, kad pensijų fonde sukaupto turto dydžių ir nuo jų priklausančios pensijų išmokų dydžio nustatymo pagrįstumas ir tikslingumas nėra konstitucinės kontrolės dalykas, nes nėra pagrindo teigti, jog tokiu teisiniu reguliavimu akivaizdžiai paneigtos Konstitucijoje įtvirtintos, jos ginamos ir saugomos vertybės.