„Praėjusių metų vandens suvartojimo statistika parodė, kad kauniečiai ir miesto svečiai vis aktyviau naudojasi nemokamomis geriamojo vandens stotelėmis Kauno mieste. Džiaugiamės, kad visuomenė darosi vis labiau sąmoningesnė rinkdamasi tvarius ir aplinkai draugiškus sprendimus“, – sako „Kauno vandenų“ vadovas Ramūnas Šulskus.
Iš mieste įrengtų stacionarių gertuvių galima įsipilti vandens į daugkartinę gertuvę ar bet kokią kitą tarą, atsigerti tiesiog vietoje ar pagirdyti augintinį.
„Po žiemos visos gertuvės yra kruopščiai išplaunamos, dezinfekuojamos, vandens kokybė ištiriama laboratorijoje. Vandens gertuvėse bėga kokybiškas ir visas higienos normas atitinkantis centralizuotas vanduo, tiekiamas iš keturių Kauno miesto vandenviečių“, – kalbėjo R.Šulskus.
Gertuvės Kauno mieste veikia Aukštaičių gatvėje, Rotušės aikštėje, prie Kauno pilies, Studentų skvere, šalia Lampėdžių paplūdimio, Draugystės ir Kalniečių parkuose. Nuo šio sezono pradeda veikti dar viena geriamojo vandens stotelė prie neseniai atnaujinto Trijų Mergelių tilto.
Vasarą į Laisvės alėją bei senamiestį sugrįš ir dar vienas kauniečių jau pamėgtas atsigaivinimo šaltinis – vandens dulksna. Iki gegužės 1 d. ištrykš ir visi „Kauno vandenų“ eksploatuojami fontanai.
Skaičiuojama, kad geriant vandenį iš čiaupo ar poilsiaujant renkantis stacionarias gertuves, visuomenė ne tik atsisako plastiko, kurio pasaulyje kas minutę nuperkamas vienas milijonas, bet ir mažiau išlaidaujama.
Šiltuoju metų laiku plastikinių butelių išmetama keliskart daugiau nei įprastai. Į sąvartynus kasdien patenka apie 60 milijonų plastikinių butelių.
Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, iš susidariusių plastikinių pakuočių atliekų Lietuvoje perdirbama apie 45 proc.