Pranešama, kad iš Lietuvos į Kaliningradą buvo gabenamos aukšto prioriteto kovos lauko prekėms priskiriami gaminiai bei technologijos. „Vičiūnai“ žurnalistams pripažino, kad tokias prekes į Rusiją vežė, tačiau teigia, kad apie sankcijas nežinojo.
Pažymima, kad maisto produktų iš surimio gamybą vykdanti „Plungės kooperatinė prekyba“ taip pat naudojama ir siekiant įvairia įranga aprūpinti „Vičiūnai-Rus“ gamyklą Sovetske.
Kaip nurodo portalas, Europos Sąjungos (ES), Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV), Jungtinės Karalystės bei Japonijos pernai sudarytame prioritetinių kovos lauke randamų prekių sąraše šiuo metu yra 50 prekių. Pažymima, kad šias prekes draudžiama eksportuoti ir gabenti per Rusiją, siekiant riboti agresorės galimybes tobulinti savo kariuomenę.
ELTA primena, kad „Vičiūnus“ valdanti Matijošaičių šeima nuo karo Ukrainoje pradžios delsia parduoti įmonės gamyklas Rusijoje. Visgi šią savaitę pranešta, kad Rusijos vyriausybinė užsienio investicijų kontrolės komisija leido parduoti akcinę bendrovę „Vičiūnai-Rus“ investuotojui iš Sankt Peterburgo.
Anksčiau taip pat skelbta, jog Sovetske veikiančios įmonės „Vičiūnai-Rus“ generalinio direktoriaus pavaduotojas Rolanas Ozarinskas ir tiekimo vadovas Edgaras Pečiulis, atstovaudami Rusijos maisto pramonei, praėjusių metų balandį Maskvoje susitiko su Kubos maisto pramonės ministru ir jo atstovais.
Todėl tarp politikų pasigirdo siūlymų „Vičiūnų grupei“ uždrausti dalyvauti viešuosiuose pirkimuose Lietuvoje.