Kaune šis gamintojas atidarė jau antrą gamyklą – čia pagamintus prietaisus veža į 60 pasaulio šalių Nusitaikė į Saudo Arabiją

2024 m. balandžio 9 d. 13:45
Bendrovė „Axioma Metering“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje (LEZ) atidarė antrąją robotizuotą gamyklą ir per metus galės pagaminti 3 mln. išmaniųjų ultragarsinių skaitiklių. 
Daugiau nuotraukų (45)
Šalia jau nuo 2019-ųjų veikiančio fabriko iškilusi nauja gamykla bendrą jo plotą išplėtė nuo 7,2 iki 17 tūkst. kv. metrų. Apskaitos prietaisų gamybos pajėgumai padidėjo nuo dabartinių 2 iki 3 mln. skaitiklių per metus.
„Lietuviškas aukštos pridėtinės vertės produktas, ultragarsinis skaitiklis, šiandien tiesiogiai prisideda prie globalios ir labai svarbios ekologinės išteklių taupymo problemos sprendimo. Vandens švaistymą mažinti pasiruošusioms įmonėms pasiūlėme kokybišką, ilgaamžį ir ne per brangų produktą, kuris sukuria didelę vertę vandens tiekimo įmonėms skirtinguose žemynuose ir lenkia pasaulinių gamintojų produktus“, – kalbėjo „Axioma Metering“ valdančios įmonės ICOR valdybos pirmininkas Andrius Janukonis.
Anot „Axioma Metering“ generalinio direktoriaus Igno Vosyliaus, jau įgyvendintų projektų pavyzdžiai rodo, kad praktiški ir patvarūs lietuviški apskaitos prietaisai skatina vandens tiekimo įmonių transformaciją.
Įmonės įgalinamos sumažinti švaistymą vandens tinkluose nuo 30 iki 9 ir mažiau procentų. Tai leidžia ne tik efektyviau vartoti vandenį, bet ir leidžia tiekėjams pasiūlyti geresnes kainas klientams. 
„Praėjusiais metais „Axioma Metering“ pagamintas 1 mln. skaitiklių leido atsakingiau vartoti vandenį 1 mln. namų ūkių. Skaičiuojame, kad taip per mėnesį sutaupoma apie 10 mln. kubinių metrų vandens, tai – milžiniškas indėlis į efektyvesnį vartojimą“, – teigė I.Vosylius.
Anot A.Janukonio, faktą, kad įmonė 90 proc. skaitiklių eksportuoja ir laimi daugiau nei 50 proc. viešųjų pirkimų konkursų, kuriuose dalyvauja, galima vertinti kaip sėkmės istoriją, kuri tiesiogiai prisideda prie Lietuvos ekonomikos augimo. 
„Prireikė nemažai laiko pažaboti ultragarsą ir sukurti itin šiuolaikiškus prietaisus, kurie tampa neišvengiami imantis naujų vandentvarkos projektų“, – teigė A.Janukonis. Jis pripažino, kad šiame kelyje būta ir sėkmių, ir nesėkmių.
Pasak I.Vosyliaus, įmonės robotizacija buvo tiesiog neišvengiamas sprendimas, nes gaminant šiuos prietaisus reikalingas ypatingas tikslumas, kurį pasiekti žmogui būtų labai sunku. 
A.Janukonio teigimu, skirtingos inžinerinės ICOR grupės bendrovės – „Katra“, „Limatika“, „Axis Industries“, kurių patirtį perėmė „Axioma Metering“ – nuėjo 30 metų kelią nuo didžiulių pramoninių skaitiklių iki moderniausių dabartinių apskaitos prietaisų, aprūpintų daiktų interneto technologija, kūrimo ir gamybos. 
„Nors apskaitos prietaisai kasmet mažėjo, tačiau jų galimybes nuolat plėtėme. Dabar mūsų gaminys „Qalcosonic W1“ rikiuojasi tarp moderniausių ultragarsinių apskaitos prietaisų, kuriais skirtingose rinkose yra keičiami senos kartos mechaniniai skaitikliai“, – tikino A. Janukonis.
Anot I. Vosyliaus, skaitiklių gamybos plėtra yra suplanuota iš anksto ir vykdoma nuosekliai. 
„Abu sklypus gamyklų statybai įsigijome vienu metu. Pirmoje gamykloje startavome su viena gamybos linija, kurią papildėme antrąja. Šiandien atidarytoje naujoje gamykloje dirba viena gamybos linija. Stebime rinką, jos poreikius, tad prireikus esame pasirengę įrengti papildomą liniją. Tai leis skaitiklių gamybą užauginti jau iki 6 mln. vienetų per metus“, – pranešė I.Vosylius. 
Įmonės darbuotojų skaičius per pastaruosius metus priartėjo iki 500, ilgalaikėje perspektyvoje ketinama sukurti dar 300 darbo vietų.
„Po vienu stogu apjungiame visas gamybos operacijas, skaitiklius ne tik gaminame, bet ir kuriame. Su kiekvienu plėtros etapu įgyvendiname naujas technologines idėjas, keliame robotizacijos lygį. Tai – rimti konkurenciniai mūsų, kaip darbdavio, pranašumai“, – sakė I.Vosylius. 
Šiuo metu „Axioma Metering“ eksportas sudaro virš 90 proc. visų įmonės pardavimų. Didžiąją dalį vandens apskaitos prietaisų Lietuvos gamintoja tiekia Italijos, Vokietijos, Indijos, Skandinavijos, Čilės, Izraelio namų ūkiams. Skaitikliai pradėti diegti ir Vilniaus miesto gyventojams. 
Kaune sukurti ir gaminami skaitikliai naudojami 60 pasaulio šalių.
„Šiemet toliau stiprinsime pozicijas šiose šalyse. Taip pat žengiame į Saudo Arabijos ir Okeanijos valstybių rinkas, kuriose šiuo metu vykdomi vandentvarkos procesai“, – paskelbė I.Vosylius. Jis džiaugėsi, kad konkursų metų pavyksta nuringti konkurentus, žinomus skaitiklių gamintojus iš JAV, Izraelio, Vokietijos.
Įmonės vadovai derasi dėl skaitiklių gamybos Saudo Arabijoje, tačiau kol kas konkrečių rezultatų neskelbia.
„Axioma Metering“ pardavimų apimtis 2023 metais augino 2,2 karto – iki 59 mln. eurų. Šiais metais pajamas siekiama padidinti iki 95 mln. eurų.
Paklausiausias bendrovės gaminys, ultragarsinis skaitiklis „Qalcosonic W1“, yra ypač tikslus ir ilgaamžis. Apskaitos prietaisas veikia su dviem AA tipo baterijomis ir 16 metų siunčia duomenis 3 kartus per dieną matuodamas milisekundžių tikslumu.
Skaitiklis atitinka realius rinkos poreikius, yra aktualus, efektyvus ir praktiškas, neturi jokių nereikalingų funkcijų.

 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.