Tiriamos aplinkybės dėl daugiau nei 500 tūkst. eurų dydžio Europos Sąjungos (ES) biudžeto lėšų (nuo 2014 m. iki 2020 m.) galimo įgijimo apgaule, kaip įtariama, neatliekant, nevykdant ir imituojant Europos Parlamento narių padėjėjų darbo funkcijas, turint tikslą apgaule gauti darbo užmokestį bei nedarbo išmokas.
Po papildomų duomenų (2024 metų pradžioje) gavimo iš Europos deleguotųjų prokurorų biuro Belgijos Karalystėje bei kitų Europos Sąjungos institucijų, šių metų kovo 26–28 d. buvo vykdomi intensyvūs ikiteisminio tyrimo veiksmai – kratos – fizinių asmenų gyvenamosiose vietose, taip pat su veika galimai susijusių asmenų buvusioje darbo vietoje (Darbo partijos būstinėje), taip pat atliktos proceso dalyvių, įskaitant liudytojus, apklausos, toliau atliekami ir kiti didelės apimties proceso veiksmai.
Šioje ikiteisminio tyrimo stadijoje, šiuo metu įtarimai pareikšti vienam fiziniam asmeniui. Tyrimui vadovaujantis Europos deleguotasis prokuroras kreipėsi į teismą dėl kardomosios priemonės – intensyvios priežiūros įtariamajam asmeniui skyrimo, nustatant draudimus bendrauti su konkrečiais asmenimis. Šis prokuroro prašymas vakar, t. y. 2024 m. kovo 28 d., Vilniaus miesto apylinkės teismo buvo pilnai patenkintas, nustatytas dviejų mėnesių kardomosios priemonės taikymo terminas. Taip pat prokuroro nutarimu taikomi laikini nuosavybės teisės apribojimo veiksmai.
Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Europos deleguotųjų prokurorų biuras Lietuvoje.
Vadovaujantis nekaltumo prezumpcija, asmenys yra nekalti, kol teismas nepatvirtina jų kaltės.
Europos prokuratūra yra nepriklausoma Europos Sąjungos institucija. Ji atsakinga už ES finansiniams interesams kenkiančių nusikaltimų tyrimą, baudžiamąjį persekiojimą ir bylų perdavimą teismui. Lietuvoje Europos deleguotųjų prokurorų biure dirba 4 Europos deleguotieji prokurorai, kurie turi nacionalinio prokuroro statusą ir veikia Europos prokuratūros vardu.