Toks vamzdynų remonto metodas dabar leidžia neįtikėtinai greitai ne tik pašalinti avariją, bet ir užtikrinti, kad sutvarkytoje atkarpoje nesklandumai nebepasikartos.
Šiuolaikiškos technologijos leidžia avarinei tarnybai dirbti gyventojams nejaučiant diskomforto – ne tik negriaunant ir neardant, bet ir be triukšmo, be kvapų, vibracijos ir dulkių.
„Tikriausiai sunku net patikėti, bet suremontuotai vamzdyno atkarpai suteikiama naujam gaminiui prilygstanti garantija“, – sakė visoje Lietuvoje avarinės tarnybos paslaugas teikiančios Kauno bendrovės „Centina“ direktorė Jūratė Babianskienė.
Investavo į technologijas
Paslaugų ratą didinanti ir pati auganti Kauno įmonė investavo į šiuolaikišką įrangą, kuri leidžia kanalizacijos ir lietaus nuotekų vamzdynus remontuoti neardant, nekasinėjant, negadinant infrastruktūros.
Avarijos padariniai šalinami gerokai greičiau nei senaisiais metodais, todėl nesukelia tiek nepatogumų gyventojams.
Avarijos šalinimas ir remontas pradedamas nuo žvalgybos, kai specialiomis kelių tipų vaizdo kameromis ištiriami vamzdynai, įvertinami įtrūkiai, defektai, įlaužos. Tai padeda ne tik nustatyti gedimą, bet ir parinkti geriausią sprendimą šalinant avariją.
Sankaupos ir sąnašos gali būti sutrupinamos specialiais grąžtais, besisukančia ir valančia grandine, išplaunamos stipria suspausto oro, šalto arba karšto vandens srove.
Atlikus mechaninį valymą atkarpa vėl peržiūrima, o tada galinga oro srove įverčiamas dervomis sumirkytas iš specialios tekstilės pagamintas vamzdis. Šis sluoksnis prilimpa ir sukietėja – tampa nauju vamzdžiu.
Pagal „CIPP Lining“ sertifikuotą technologiją suremontuoto vamzdžio diametras sumažėja nežymiai, o šiuo būdu remontuoti galima 30–400 mm diametro vamzdynus.
Suteikia ilgą garantiją
Toks vamzdynų remonto būdas gerokai spartesnis, bet sutaupo ne tik laiko – padeda išvengti varginančios vibracijos, dulkių, kvapų.
Jei kanalizacijos šulinys yra kitoje gatvės pusėje, nereikia nei ardyti asfalto, nei uždaryti eismo – kol vyksta remontas, gyvenimas vyksta įprasta vaga.
„Įvertinus visas sąnaudas dažnai paaiškėja, kad toks avarijos šalinimo būdas yra ir ekonomiškai patrauklesnis, – sakė bendrovės „Centina“ direktorė J.Babianskienė. – Sutvarkyti vamzdyno stovą ar įvadą iki šulinėlio dažnai pakanka ir vienos dienos.“
Šalinant gedimą senuoju būdu dažnai pakeičiamas tik lūžęs, skilęs vamzdis, bet problema toje pačioje trasoje pasikartoja vos už metro ar kelių. O nauja technologija leidžia sutvarkyti visą probleminę atkarpą.
Be to, sertifikuota technologija „CIPP Lining“ užtikrina neįtikėtiną ilgaamžiškumą. Tauragėje veikianti bendrovė „Lateral Repairs“ savo produkcijai suteikia naujiems gaminiams prilygstančią garantiją.
Kanalizacijos vamzdynui suteikiama 30, o lietaus nuotekų – net 50 metų garantija. Standartinio tekstilinio vamzdžio ilgis siekia iki 100 metrų, bet „Lateral Repairs“ įmonė pagal specialų užsakymą gamina ir net iki 500 metrų siekiančius sertifikuotus gaminius.
Lietuvių gaminami tekstiliniai vamzdynai, specialios epoksidinės, silikatinės ir UV dervos tiekiami į daugiau kaip 40 valstybių visuose žemynuose.
Maža klaida – daug bėdų
Didžiausia „Lateral Repairs“ partnere Lietuvoje tapusios „Centinos“ įmonės meistrai pažymėjo, kad problemų kyla ir apynaujuose namuose gyvenantiems žmonėms, neseniai įkurtuves atšventusioms bendrovėms.
Statant pastatą pakanka padaryti menką klaidelę, kuri anksčiau ar vėliau pavirs tikru galvosopiu.
„Šalindami avarijas ne kartą radome rangovo padaryto broko, – sakė „Centinos“ vadovė J.Babianskienė. – Vienas dažniausių atvejų – netinkamai įdėtas vamzdžių sandarinimo guminis tarpiklis.“
Per tokį tarpiklį nuolat prateka kanalizacijos nuotekos, teršiamas gruntas, sklinda nemalonūs kvapai. Jei problema laiku nepastebima, kartais tenka net ardyti grindis ir išvežti įmirkusį gruntą.
Pasitaiko, kad dėl montavimo klaidos guminio tarpiklio dalis atsiduria vamzdyje.
Dėl atsiradusios kliūties pradeda kauptis nuotekos, o galiausiai susiformuoja nepajudinamas kamštis.
Daug rūpesčių pridaro ir apdailą atliekantys meistrai, kurie baigę darbo dieną į kanalizaciją pila nepanaudotų medžiagų likučius ar plauna kibirus, įrankius. Dažų ar kalkių likučiai nusėda ant vamzdžių ir pamažu ima formuotis kietų apnašų kamštis.
Ieško geriausio sprendimo
„Centinos“ meistrai pažymėjo, kad nėra tobulo vamzdyno, – taisyti reikia ir plastikinius, ir ketaus, ir keraminius vamzdžius.
Seniai montuoti plastikiniai vamzdžiai dažnai tampa nebesandarūs dėl pasenusių guminių tarpiklių.
Ketaus vamzdžius veikia korozija, jie skyla, užsineša kietomis sąnašomis. Keraminiai vamzdžiai dažnai tiesiog nebeatlaiko grunto svorio ir nuo spaudimo subyra.
„Tokiais atvejais siūlome „CIPP Lining“ technologiją, nes mechaninis valymas problemą išspręs tik laikinai, – sakė „Centinos“ direktorė. – Naujas sluoksnis vamzdyje ne tik patikimai susandarina, apsaugo nuo pratekėjimo, kvapų, bet ir slopina garsą.“
Visą parą paslaugas teikiančios avarinės tarnybos meistrai sako, kad vamzdynų būklė priklauso nuo pastatą eksploatuojančio šeimininko požiūrio.
Gyvenamuosiuose namuose ar maitinimo paslaugas teikiančiose įmonėse gedimų dažnai pasitaiko dėl maisto likučių ir riebalų liekanų sankaupų. Ypač pavojingi riebalai, kurie sustingsta ir pamažu augina sunkiai pajudinamą sluoksnį.
Tiesa, avariją gali sukelti ir netyčia įkritęs daiktas – kauniečiams yra tekę ištraukti ir tualeto kvapiklį, ir dūmų detektorių, ir drabužių.
„Kaip bus išspręsta problema, paaiškėja tik atlikus nuodugnų tyrimą.
Turime įvairių žvalgybos įrankių, todėl galime apžiūrėti ir įvertinti ne tik vamzdynus, bet ir alkūnes, o tada priimti geriausią sprendimą“, – pažymėjo Kauno bendrovės direktorė.
Sulaukė nuncijaus padėkos
Kelias visiškai sukomplektuotas avarines mašinas turintys „Centinos“ meistrai dėl sudėtingesnių avarijų kviečiami ir į kitus šalies miestus.
Profesionalumu gerą vardą išsikovojusių kauniečių pagalbos prašoma, kai vietinės avarinės tarnybos nepajėgia susitvarkyti su iššūkiu.
Vienas toks iškvietimas buvo gautas į Vilniuje reziduojančią Apaštalinę nunciatūrą.
Sostinės meistrams niekaip nepavyko pašalinti kamščių iš kanalizacijos ir lietaus nuotekų vamzdynų, o „Centinos“ avarinės tarnybos ekipažas sugaišo kelias valandas.
Šią išvyką Kauno įmonei primena apaštalinio nuncijaus Petaro Antuno Rajičiaus padėka, kurioje pasidžiaugta, kad kauniečiai profesionaliai ir greitai išsprendė ilgus metus kamavusius rūpesčius.
„Tapome žinomi ir Vilniuje, todėl į sostinę buvome kviečiami dar ne kartą“, – sakė J.Babianskienė. Viešbučiams, kavinėms, prekybos centrams paslaugas teikiantiems kauniečiams gerų žodžių negailėjo ir viena senjorų globos įstaiga.
Jos vadovai jau buvo susitaikę su mintimi, kad dėl užsikišusių vamzdynų ilgam turės iškeldinti gyventojus.
Todėl negalėjo patikėti, kad viskas buvo sutvarkyta neardant ir negriaunant vos per vieną darbo dieną.
Visais sudėtingais ir paprastesniais atvejais prašome kreiptis:
+370 620 16 844