Platformai „TikTok“ skirta 10 mln. eurų bauda: neužtikrino nepilnamečių saugumo

2024 m. kovo 14 d. 17:08
Jūras Barauskas
Italijos konkurencijos agentūra ketvirtadienį skyrė platformai „TikTok“ 10 mln. eurų baudą, sakydama, kad populiarioji vaizdo įrašų programėlė nesugebėjo tinkamai užtikrinti nepilnamečių saugumo.
Daugiau nuotraukų (1)
„Bendrovė nesugebėjo įdiegti tinkamų mechanizmų stebėti platformoje talpinamą medžiagą, ypač tą, kuri gali kelti grėsmę nepilnamečių ir pažeidžiamų asmenų saugumui“, – pranešime spaudai nurodė priežiūros agentūra AGCM.
„Be to, dėl algoritmo ši medžiaga sistemingai vėl ir vėl siūloma vartotojams, tokiu būdu skatinant juos vis dažniau naudotis šia socialinių tinklų platforma.“
Bauda skirta trims Kinijos įmonių grupės „ByteDance“ padaliniams – Airijoje veikiančiai bendrovei „TikTok Technology“ ir bendrovėms „TikTok Information Technologies UK“ bei „TikTok Italy“.
Kontrolieriai sakė, kad „TikTok“ laikėsi ne visų jos pačios pristatytų gairių, skirtų nuraminti vartotojus, kad programėlė buvo „saugi“ erdvė.
„Tiesą sakant, gairės buvo taikomos tinkamai neatsižvelgiant į specifinį paauglių pažeidžiamumą, kuriam būdingi ypatingi pažinimo mechanizmai, dėl kurių, pavyzdžiui, gali būti sunku tikrovę atskirti nuo pramano, be to, paauglys gali būti linkęs mėgdžioti grupės elgesį“, – paaiškino agentūra.
Ji pridūrė, kad „potencialiai pavojinga“ medžiaga reklamuojama per platformos „TikTok“ rekomendacijų sistemą.
Agentūra išskyrė „prancūziškų randų iššūkį“, kai vaikai turi smarkiai sugnybti savo žandus, kad atsirastų mėlynės – kaip tai padaryti, rodoma aibėje platformoje „TikTok“ esančių mokomųjų vaizdo įrašų. Ši tendencija jau sukėlė švietimo darbuotojų ir medikų susirūpinimą.
„TikTok“ pareiškė nesutinkanti su priežiūros institucijos sprendimu.
„Iki ADCM pernai pradėjus savo tyrimą, Italijoje „prancūziškų randų“ kasdien buvo ieškoma vidutiniškai vos po 100 kartų“, – teigiama bendrovės pranešime.
„Mes jau seniai apribojome šios medžiagos rodymą jaunesniems nei 18 metų asmenims ir padarėme, kad jos nebeliktų rekomendacijų sraute.“
Trumpų vaizdo įrašų programėlė sparčiai išpopuliarėjo visame pasaulyje, tačiau tai, kad ji priklauso Kinijos technologijų milžinei „ByteDance“ – ir galimai tarnauja Pekino valdančiajai komunistų partijai – kelia susirūpinimą Vakarų šalių vyriausybėms.
Trečiadienį JAV Atstovų rūmai absoliučia balsų dauguma priėmė įstatymo projektą, pagal kurį „TikTok“ turėtų atsiskirti nuo savo patronuojančiosios įmonės, jei nenori būti uždrausta šioje šalyje.
ItalijaTikTokprogramėlė
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.