Tai gali būti vilčių teikiantis ženklas žinigų politikos formuotojams, kurie tikisi „atvėsinti“ ekonomiką neįstumdami jos į nuosmukį.
Pastaruoju metu pareigūnai vaikšto plona linija, bandydami pažaboti infliaciją palūkanų normų didinimo keliu, tačiau kartu nesukeldami žalingo nuosmukio.
Nors analitikai manė, kad JAV pernai galėjo panirti į recesiją, ekonomika nepakluso šioms prognozėms, o stebėtinai atspari darbo rinka padėjo palaikyti augimą.
Pasak Darbo departamento, didžiausia pasaulio ekonomika praėjusį mėnesį sukūrė 275 000 darbo vietų. Tai netikėtas prieaugis, kuris buvo užfiksuotas po to, kai sausio įvertis buvo pakoreguotas ir gerokai sumažintas.
Ekonomikos „minkštas nusileidimas“ būtų gera žinia prezidentui Joe Bidenui, kuris lapkritį sieks būti perrinktas.
Tačiau nedarbo lygis nežymiai padidėjo iki 3,9 proc.
Esama ir dar vieno vilčių teikiančio ženklo, kad ekonomika „vėsta“ – sulėtėjo mėnesinis atlyginimų augimo tempas. Jis sausį siekė 0,5 proc., o vasarį – 0,1 proc.
Lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, vidutinis valandinis darbo užmokestis buvo 4,3 proc. didesnis. Tai taip pat kiek kuklesnis rodiklis nei sausį, rodo Darbo departamento duomenys.