Prezidento Nayibo Bukele vyriausybė šį precedento neturintį sprendimą, po kurio šalies apyvartoje šalia 2001 m. Salvadoro koloną pakeitusio JAV dolerio atsirado ir bitkoinas, priėmė 2021 m.
Tokio sprendimo tikslas buvo atpiginti pinigų pervedimus, kurių mokesčiai sudaro maždaug ketvirtadalį šalies BVP, ir paskatinti salvadoriečius atidaryti banko sąskaitą, kurios neturi 70 proc. šalies gyventojų.
Tačiau Centrinės Amerikos universiteto atliktos apklausos duomenys rodo, kad 85 proc. apklaustųjų bitkonais už jokias prekes ar paslaugas neatsiskaitė, o trys procentai nurodė šia valiuta apskritai nesinaudojantys.
Apklausa buvo atlikta gruodžio 9–22 dienomis, joje dalyvavo 1 280 žmonių. Apklausos paklaida – 2,7 proc.
Iš viso 77,8 proc. apklaustųjų nurodė, kad bitkoinui tapus teisėta mokėjimo priemone jų šeimos finansinė padėtis nepakito.
Vyriausybė pranešė įsigijusi 2 381 bitkoiną, tačiau nenurodė, kiek už šią sumą buvo sumokėta.
Antradienį bitkoino kaina pakilo iki 47 914 JAV dolerių – aukščiausio lygio per 22 mėnesius. Tokį šuolį lėmė socialiniame tinkle „X“ (buvęs tviteris) paskelbta melaginga žinutė, kad JAV vertybinių popierių ir biržos komisija leido į pagrindinių biržų prekybos sąrašus įtraukti biržose prekiauti skirtų bitkonų fondų.