Jis mano, kad dalis klausimų, kuriuos nori aiškintis opozicinė partija, nebėra aktualūs – pavyzdžiui, elektros rinkos liberalizacija.
„Klausimų ratas, kuris yra aktualus ir prasmingas, man atrodo gerokai mažesnis nei kai kuriems opozicijos atstovams. Bet jų yra“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė parlamento vicepirmininkas.
„Komisija, be abejo, yra toks labai politizuotas žanras“, – teigė V.Mitalas.
Lietuvos socialdemokratų partija gruodį pasiūlė parlamente steigti laikinąją tyrimo komisiją, kuri aiškintųsi, ar pastarųjų metų energetikos politika bei įvykiai, taip pat „Ignitis grupės“ veiksmai, nepažeidė viešojo intereso.
Be kita ko, norima tirti ir naujausią energetikos aktualiją – „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) 157 mln. eurų permokos grąžinimą vartotojams.
Vis tik V.Mitalas laikosi pozicijos, kad grįžti prie liberalizacijos klausimo, įvykus 2-iems iš 3-jų jos etapų, nėra tikslinga, esą būtų „dar kartelį pjaunama šaka, kuri jau nupjauta ir padėta“.
„Reikėjo visiems sprendimų priėmėjams tuo metu kai buvo pradėta liberalizacija daryti viską iškart. Tada būtų mažiau ir visuomenei neaiškumo. Liberalizacija nėra objektas, kurį reiktų dar kažkaip tirti“, – kalbėjo V.Mitalas.
Tuo metu profesionaliai ESO permokos klausimą „uždaryti“ galėtų Seimo Ekonomikos komitetas, įsitikinęs V.Mitalas.
„Nes ten yra ir pozicijos, ir opozicijos atstovai“, – pabrėžė parlamentaras.
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba ketvirtadienio posėdyje turėtų patvirtinti su ESO sutartą permokos grąžinimo grafiką: 51 mln. eurų buitiniams vartotojams būtų pradėti grąžinti nuo balandžio iki 2027 m., apie 100 mln. eurų nebuitiniams – nuo balandžio iki 2031 m.