„Matome, kad pradeda ryškėti labai rimta problema su laikino įdarbinimo įmonėmis. Jos į Lietuvą darbui atveža trečiųjų asmenų piliečius, tačiau nesilaiko šiuo metu galiojančios prievolės tiems darbuotojams mokėti vidutinį darbo užmokestį. Tokiu būdu, laikino įdarbinimo įmonės atveža pigios darbo jėgos iš Uzbekistano, Bangladešo ar kitų šalių, taip išskreipdamos darbo rinką. Ši tendencija sudaro nevienodas darbo rinkos sąlygas sąžiningoms įmonėms, kurios laikosi įstatymo ir atsivežusios trečiųjų šalių piliečių dirbti Lietuvoje, jiems moka vidutinę algą“, – pranešime teigė Seimo narys.
Pasak jo, šiuo metu trečiosios šalies piliečio darbo užmokesčio, nurodyto su laikinojo įdarbinimo įmonėmis sudarytose sutartyse, vidurkis yra 1218,01 euro. Tai yra gerokai mažiau nei šalies vidutinis darbo užmokestis, kuris dabar siekia apytiksliai 2 tūkst. eurų. Laikino įdarbinimo įmonėms nėra numatyta jokia atsakomybė, jeigu jos nemoka trečiųjų šalių piliečiams vidutinės algos.
Priėmus pasiūlymą, atsakomybė laikino įdarbinimo įmonėms būtų nuo 1 iki 2 minimalios mėnesinės algos (MMA) (nuo 924 iki 1848 eurų) už pirmą kartą ir nuo 2 iki 4 MMA (nuo 1848 iki 3696 eurų) už pakartotiną nusižengimą.