Kaip informuojama pranešime žiniasklaidai, raštu nutarta kreiptis į visas ministerijas „Užsienio reikalų ministerijai (URM) atsisakant atskleisti vidinės darbuotojų apklausos rezultatus, kurių dalis buvo nutekinta žiniasklaidai.“
Apie sunkiai pakeliamas darbo sąlygas prakalbus ir Migracijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos darbuotojams, socialdemokratai savo kreipimesi į visas ministerijas prašo atsakyti, „kaip sekasi pritraukti ir išlaikyti kompetentingus darbuotojus“, ir pasidalinti, kaip ministerijose sprendžiami vidiniai konfliktai.
„Prašome ministerijų informuoti, ar jose atliekamos apklausos siekiant sužinoti, kaip jaučiasi darbuotojai, ką jie mano apie savo atlyginimus ir darbo sąlygas.
Apklausa Užsienio reikalų ministerijoje (URM) atskleidė didelį nepasitenkinimą atlyginimais ir politikų vadovavimo stiliumi. Įtampos valstybės tarnybose prisideda prie šalies pažeidžiamumo. Siekiant pasiruošti grėsmėms ir jas atremti, būtina stiprinti ministerijose dirbančių žmonių motyvaciją“, – įsitikinusi socialdemokratų Seimo frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.
Anot Seimo nario socialdemokrato Eugenijaus Sabučio, būtina nedelsiant didinti valstybės tarnautojų darbo prestižą.
„Ministerijose dirbančių žmonių darbas – gyvybiškai svarbus viešosios politikos formavimo procesams, tačiau jis dažnai lieka nepastebėtas, darbuotojai – neįvertinti. Karjeros perspektyvos, atlygis, socialinių garantijų paketas – šios sąlygos turėtų būti tokios, kad darbuotojams nereikėtų dairytis, kaip užsidirbti papildomai“, – pabrėžia E. Sabutis.
Komentuodamas „nutekintus“ URM vidinės apklausos duomenis, parlamentaras pažymi, kad didelė dalis diplomatinėje tarnyboje dirbančių žmonių nėra patenkinti darbo ministerijoje sąlygomis: jų nemotyvuoja atlyginimas, karjeros galimybės, socialinės garantijos.
„Iš apklausos matome, kad darbo diplomatinėje tarnyboje sąlygos – nekonkurencingos, visiškai nepatrauklios. Nenuostabu, kad ministerija vos ne vos surenka kandidatus į laisvas darbo vietas.
Stebina URM vadovų reakcija: jie suskubo slėpti informaciją nuo visuomenės. Ar tai išeitis? Aiškinsimės situaciją ir kitose ministerijose. Valstybės tarnautojų profesinės sąjungos siunčia žinią, kad daugumoje ministerijų darbo sąlygos nekinta metų metus, o užsukta valstybės tarnybos reforma gerų naujienų nežada“, – įspėja E. Sabutis.
Jis akcentuoja atvejus, kai, pasikeitus valdžiai ir ministerijų vadovybei, tarnautojai patiria psichologinį spaudimą, mobingą, atleidžiami dėl subjektyvių vadovo nuostatų.