Remiantis Nacionalinio statistikos biuro (ONS) pranešimu, liepos-rugsėjo mėnesiais bendrasis vidaus produktas (BVP) neaugo.
Rinkos prognozavo, kad ekonomika susitrauks 0,2 proc. Antrą ketvirtį buvo užfiksuotas 0,2 proc. prilygstantis BVP augimas.
„Skaičiuojama, kad ekonomika trečią ketvirtį neaugo“, – pareiškė ONS ekonomikos statistikos departamento vadovas Darrenas Morganas.
„Šiek tiek sumenko paslaugos, užfiksavus su sveikatos priežiūra, konsultacine valdymo veikla ir komercinės paskirties nekilnojamojo turto nuoma susijusius nuosmukius. Tai iš dalies kompensavo augimas inžinerijos, transporto priemonių pardavimų ir technikos lizingo srityse“, – nurodė jis.
Augimo taip pat būta gamybos bei statybų sektoriuose.
Rugsėjį aktyvumas ūgtelėjo 0,2 proc., kai rugpjūtį didėjo 0,1 proc., o liepą neaugo.
Reaguodamas į naujausius duomenis, JK iždo kancleris Jeremy Huntas perspėjo, kad „didelė infliacija yra didžiausia kliūtis ekonomikos augimui“.
J. Huntas pridūrė, kad jo finansų ataskaitoje, kuri pasirodys lapkričio 22 d., bus kalbama apie būdus grąžinti ekonomiką į „sveiko“ augimo trajektoriją.
Našumą smukdo išaugusi infliacija, kuri davė pradžią pragyvenimo išlaidų krizei ir Anglijos banko agresyviai palūkanų normų didinimo kampanijai.
„JK ekonomika toliau susiduria su sunkumais, o aktyvumas tęsia lėtėjimą“, – pažymėjo KPMG ekonomistė Yael Selfin.
„Ekonomikos aktyvumas toliau lėtėja, o aukštos palūkanų normos slegia vartotojų pasitikėjimą ir disponuojamąsias pajamas, – nurodė Y. Selfin. – Nors mažėjančios infliacijos akivaizdoje realiosios pajamos pradėjo augti, tai nusveria aukštesnės hipotekos paskolų palūkanos, kurios veikia būsto kainas.“
Anglijos bankas yra pakėlęs palūkanų normas iki aukščiausio lygio per 15 metų.