Tokia Vyriausybės išvada, kuriai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymu pritarta trečiadienį, bus teikiama Seimui.
Anot L. Girskienės, šiuo metu nėra nuosekliai nustatyti kelionių organizatoriui keliami reikalavimai, pažymėjimo išdavimo ir praradimo tvarka. Be to nėra apibrėžta kelionių vadovo veikla, jam keliami reikalavimai. Taip pat teigiama, kad gidais save dažnai vadina nekvalifikuoti asmenys, kurie turistams teikia tikrovės neatitinkančią, klaidinančią arba iškraipytą informaciją, taip menkindami profesiją.
Visgi pasak Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, projekto iniciatorės argumentai nepagrindžia minėtų reikalavimų būtinumo ir proporcingumo. Išvadoje taip pat teigiama, kad nei ministerija, nei Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba skundų dėl gidų teikiamų paslaugų kokybės nėra gavusi.
Taip pat, tokioms problemoms spręsti siūlytina nekeisti šiuo metu teisinio reguliavimo, o stiprinti gidus vienijančių asociacijų įsitraukimą ir savireguliaciją, siūlyti priimti etikos kodeksą ar panašius susitarimus, sukurti gidų reitingų sąrašą.
Anot Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos, šiuo metu yra išduota daugiau kaip 5000 gidų pažymėjimų, paslaugas aktyviai teikia apie 800 asmenų.