„Kiekvienas sprendimas turi už savęs pavardę – ar ESO situacija, ar „Litexpo“ pirkimai – kiekvienas pirkimas turi konkrečias pavardes už savęs. Tai kokios ten pavardės stovi ir kas tiems žmonėms atsitikę yra? Kokią atsakomybę jie yra prisiėmę? Ar pasakys, kad mes suklydome, kad mums nepavyko ir baigsis visa istorija“, – „Žinių radijui“ sakė A. Mazuronis.
„Šioje vietoje žmonės, kurie yra aukščiausiose pozicijose, kurie yra ministrai, jie turi labai aiškiai pasakyti, kas daroma, kas yra atsakingas, kad tokių klaidų ateityje būtų galima išvengti“, – pabrėžė jis.
ELTA primena, kad Generalinė prokuratūra pranešė, jog viešojoje erdvėje pasirodžius informacijai apie tai, kad gyventojai ir verslas ESO permokėjo beveik 160 mln. eurų, o permokėtą sumą vartotojams planuojama grąžinti tik per 15 metų, atliks išsamų situacijos vertinimą, po kurio bus sprendžiama, ar būtina taikyti viešojo intereso gynimo priemones.
Daug dėmesio viešoje erdvėje susilaukė ir „Litexpo“ pirkimai, skirti liepos mėnesį vykusiam NATO viršūnių susitikimui.
Ekonomikos ir inovacijų ministrei Aušrinei Armonaitei pareiškus, esą neteisėtai vykdyti „Litexpo“ viešieji pirkimai yra nesusiję su jos kompetencijomis, socialdemokratai tokią ministrės poziciją vadina „įžūliu išsisukinėjimu“ ir kreipiasi į Vyriausybės vadovę Ingridą Šimonytę reikalaudami įvertinti susiklosčiusią situaciją, informuojama pranešime žiniasklaidai.