Vienas iš Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pataisų iniciatorių, Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno pavaduotojas Andrius Vyšniauskas sako, kad siekiama pašalinti dabar įstatyme esančias spragas ir nuosekliai, išsamiai sureguliuoti šią problemą.
Šiuo metu galiojantis Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymas numato, kad geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įmonės yra reorganizuojamos jungimo būdu į regioninį viešąjį vandens tiekėją.
„Tai reiškia, kad pagal galiojantį įstatymą kaip ir turėtų būti aišku, jog jokie kitokie jungimo būdai negalimi.
Tačiau su kolegomis matome, kad savivaldybės piktnaudžiauja ir apsimeta, jog nesupranta šios įstatymo nuostatos. Todėl pradeda jungti vandentvarkos įmones su kitomis komunalinių paslaugų įmonėmis. Tai lemia teisminius ginčus ir kai kuriais atvejais, pavyzdžiui Marijampolėje UAB Sūduvos vandenys atveju, gresia vandens tiekimo licencijos praradimu.
Apmaudu, kad savivaldybės taip piktnaudžiauja, todėl siekiame patikslinti įstatymo nuostatas, kad visiems būtų aišku, jog geriamojo vandens tiekimo įmones galima jungti tik su geriamojo vandens tiekimo įmonėmis. Jokių kitų komunalinių paslaugų tokiose įmonėse negali būti, nes tai gali lemti neteisingą kainos apskaičiavimą gyventojams“, – Eltai įstatymo pataisas komentavo A. Vyšniauskas.
Jis tikisi, kad jas priėmus visoms įmonėms ir savivaldai bus aišku, jog viešieji vandens tiekėjai negali būti reorganizuojant jungiami su kitokią, nei viešasis geriamojo vandens tiekimas ir nuotekų tvarkymas, veiklą vykdančiomis valstybės ar savivaldybės valdomomis įmonėmis.
Įstatymo pataisas kartu su A. Vyšniausku įregistravo Seimo Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ narys Kęstutis Mažeika, „darbietė“ Vaida Giraitytė-Juškevičienė ir „valstietis“ Dainius Gaižauskas.