Toliau kylant palūkanų normoms, prezidentas ragina didinti minimalią algą

2023 m. rugsėjo 19 d. 10:21
Žygimantas Šilobritas
Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė teigia, kad Europos Centriniam Bankui (ECB) dar kartą padidinus bazines palūkanų normas, prezidentas Gitanas Nausėda ragina didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) ir neapmokestinamą pajamų dydį (NPD).
Daugiau nuotraukų (1)
„(Centriniai bankai – ELTA) priima sprendimus nepriklausomai ir politikų kišimasis nebūtų pati geriausia praktika. Ką politikai gali padaryti, tai susikoncentruoti į savo lauką ir jie gali padėti žmonėms pajamų srityje. Prezidentas ragina didinti mažas ir vidutines pajamas uždirbantiems ateinančiame biudžete ir tiek MMA, tiek NPD turi didėti. Taip pat tikimės sėkmės dėl šeimų mokesčių lengvatos įvedimo. Ir čia mes galime padaryti ir tai reikia daryti“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.
„Jeigu palūkanų kėlimas užsitęs, politikams reikės ieškoti papildomų sprendimų, kadangi jų atsakomybė yra kaip galima geriausiai padėti žmonėms šioje situacijoje“, – pridūrė ji.
Taip pat prezidento patarėja paminėjo, kad prezidentas nepalaiko minties, kad asmenys, patiriantys sunkumus dėl išaugusių palūkanų, turėtų „iškęsti“ šį periodą.
„Girdime tokiuose pasisakymuose tik apie „prakentėjimą“, bet prezidentas sako, kad darykime viską, jog padėtume žmonėms“, – sakė ji.
ELTA primena, kad ECB valdančioji taryba ketvirtadienį nusprendė visas tris pagrindines palūkanų normas padidinti 25 baziniais punktais. Tai buvo jau dešimtas padidinimas iš eilės.
Pagrindinių refinansavimo operacijų palūkanų norma ir palūkanų normos naudojantis ribinio skolinimosi ir indėlių galimybėmis bus padidintos atitinkamai iki 4,5 proc., 4,75 proc. ir 4 proc ir bus taikomos nuo 2023 m. rugsėjo 20 d.
Centrinio banko pranešime dėstoma, kad infliacija tebemažėja, tačiau numatoma, kad ji bus per didelė pernelyg ilgai.
Rugsėjo mėn. ECB ekspertų makroekonominėse prognozėse euro zonai numatoma, kad infliacija 2023 m. vidutiniškai bus 5,6 proc., 2024 m. – 3,2 proc., o 2025 m. – 2,1 proc.
Atsižvelgdami į stiprėjantį ECB vykdomo politikos griežtinimo poveikį vidaus paklausai ir į tarptautinės prekybos silpnėjimą, ECB ekspertai gerokai sumažino ekonomikos augimo prognozes. Dabar jie numato, kad 2023 m. euro zonos ekonomika augs 0,7 proc., 2024 m. – 1 proc., o 2025 m. – 1,5 proc.
ECB vadovė Christine Lagarde teigė, kad kol kas dar per anksti sakyti, ar jau buvo pasiektas palūkanų normų pikas.
Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus tikisi, kad ECB palūkanų normas padidinio paskutinį kartą. Pasak jo, ši priemonė kol kas yra reikalinga, norint kovoti su aukšta infliacija.
Irena SegalovičienėECBpalūkanos
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.