„Išties džiugina, kad beveik visi maisto tiekėjai šiam dideliam renginiui pasiruošė tikrai atsakingai. Verslininkai geranoriškai ir operatyviai sureagavo į inspektorių pastabas: atsivežė trūkstamą šaldymo įrangą, patiesė tvarkingą grindų dangą, įsigijo trūkstamų priemonių higienai palaikyti.
Vis dėlto, vienas tiekėjas nepaisė draudimo nenaudoti patiekalų gamybai inspektorių aptiktų pasenusių žaliavų, todėl taip pat ir dėl kitų rastų higienos ir atsekamumo pažeidimų įmonei bus skirta bauda. Tokios masinio susibūrimo vietos, ypač vasaros metu, yra pavojingos, dėl didelės rizikos išplisti protrūkiams, todėl ir toliau didesnį dėmesį skirsime maisto tiekėjų priežiūrai renginiuose ar kitose žmonių susibūrimų vietose, kurių pajūryje šiuo metu tikrai gausu.
Tačiau labiausiai tikimės, kad maistą tiekiantys bei juo prekiaujantys asmenys visuomet stengsis atsakingai laikytis jiems nustatytų reikalavimų, juk pirmasis ir svarbiausias jų vertintojas ir „inspektorius“ – tai vartotojas, prieš kurį turėtų būti jaučiama didžiausia atsakomybė“, – pasakojo VMVT Klaipėdos departamento direktorius Antanas Bauža.
Prekyba maistu festivalyje vyko iš laikinų įrenginių ir mobilių priemonių. Inspektoriai vertino prekybos vietos įrengimą: bendrą higieną, įrangą, ar nepasibaigęs produktų galiojimo terminas, ar produktai laikomi tinkamoje temperatūroje ir pan. Taip pat buvo tikrinama ar laikomasi produktų atsekamumo: ar pateikiami maisto produktų įsigijimą patvirtinantys dokumentai, kita atsekamumą patvirtinanti informacija.
Pranešimų dėl maisto saugos ar higienos pažeidimų festivalio metu VMVT negavo.