Prekybos tinkle vyras pateko į kuriozinę situaciją: tai pravartu žinoti visiems pirkėjams

2023 m. rugpjūčio 10 d. 18:06
Šiaulių prekybos centre „Bruklinas“ esančioje „Norfoje“ apsipirkęs Gintautas gavo sumokėti už popierinį maišelį. „Kasininkė pasakė, kad jie skirti susidėti tik kepiniams, o aš buvau susidėjęs agurkus. Todėl, paaiškino parduotuvės darbuotoja, turiu už maišelį sumokėti. Tik nesuprantu vieno: jei plastikiniai maišeliai apmokestinti dėl to, kaip aiškinama, kad būtų sunaudojama mažiau plastiko, kuo tuomet blogai, jei į popierinį maišelį susidedu daržoves? Juk jis netaršus“, – portalui lrytas.lt kalbėjo vyras.
Daugiau nuotraukų (4)
Dar įdomiau tai, kad kasos kvite įmuštas ne popierinis, o plastikinis maišelis, kurio šiaulietis nė neėmė.
„Viskas teisingai – kiekviena parduotuvės vedėja turi teisę nuspręsti, kaip elgtis. Minėtoje parduotuvėje prie kepinių yra plakatas, skelbiantis, kad popieriniai maišeliai skirti tik „Norfos“ kepyklėlės nefasuotiems gaminiams. Jei parduotuvės vadovas pamato, kad popierinių maišelių sunaudojama ypač daug, jis gali nuspręsti apmokestinti ir popierinius maišelius“, – portalui lrytas.lt sakė prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis.
Kituose prekybos tinkluose, kaip portalui perdavė jų atstovai, tvarka nesikeitusi: lengvieji plastikiniai maišeliai nuo liepos 1 d. dienos apmokestinti ir parduodami po 1 euro centą, popieriniai dalijami nemokamai.
„Prekybos tinkle „Iki“ vienkartiniai plastikiniai ypač ploni maišeliai kainuoja 1 centą, o popieriniai maišeliai nemokami. Taip pat, kaip ir priklauso pagal įstatymą, šviežiai mėsai ir žuviai pakuoti vienkartiniai plastikiniai maišeliai taip pat nemokami ir jie yra kitokios spalvos – geltonos arba žalios“, – nurodė „Iki“ atstovas Justinas Petkus.
„Pas mus taip pat niekas nesikeičia. Popierinių maišelių apmokestinti nesiruošiame. Nematome tam reikalo, nes žmonės elgiasi sąmoningai. Be to, į popierinius bulvių ir nesusidėsi – jie ne tokie patvarūs kaip plastikiniai: juk net ir ta maišelio vidurinė permatoma dalis iš popieriaus“, – komentavo prekybos tinklo „Maxima“ atstovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.
Anot jos, skaičiuojama, kad vienkartinius plastikinius maišelius renkasi kas trečias pirkėjas. „Maximos“ prekybos tinkle labai lengvų plastikinių maišelių sunaudojimas lyginant 2023 m. sausio – birželio mėnesių vidurkį su liepa sumažėjo 23 proc.
Klientai ne tik atsineša savo labai lengvus vienkartinius plastikinius maišelius iš namų, bet ir įsigyja parduotuvėse siūlomas aplinkai draugiškas alternatyvas – skalbiamus, neaustinės medžiagos daugkartinio naudojimo sveriamos produkcijos maišelius iš polipropileno ir daugkartinio naudojimo tinklelius. „Maxima“ prekybos tinkle daugkartinių maišelių, lyginant su pastarųjų 12 mėnesių vidurkiu, liepą įsigyta 88 proc. daugiau.
„Rimi“ tinklo atstovė Eglė Krasauskienė nurodė, kad kaip ir anksčiau, taip ir dabar popierinius maišelius pirkėjai randa prie kepinių. „Popieriniai maišeliai, skirti supakuoti kepinius, kaip ir iki naujovės įgyvendinimo – taip ir dabar – nemokami“, – sakė ji, tik nepatikslino, ar tuo atveju, jei į maišelį pirkėjas įsidės ne kepinį, neturės už jį susimokėti.
Priminsime, kad ypač lengvi vienkartiniai plastiko maišeliai pirkėjams ir toliau išlieka nemokami įsigyjant šviežią mėsą, jos gaminius bei šviežią žuvį, kai, užtikrinant higieną bei saugos reikalavimus, šias prekes supakuoja parduotuvės darbuotojai.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.