„Šiuo metu į Rusijos karo tarptautinių rėmėjų sąrašą įtraukta 31 bendrovė. Dauguma jų yra iš Kinijos. Antroje vietoje yra amerikiečių bendrovės, po to – Europos. Tikimės, kad visos tarptautinės bendrovės pagaliau nustos finansuoti žudikišką Rusijos režimą“, – sakė O. Novikovas.
Pasak jo, šiuo klausimu NACP bendradarbiauja su „World-Check“ duomenų baze. Ši sistema leidžia tikrinti sandorio šalis ir ja naudojasi bankai bei finansų bendrovės visame pasaulyje. Į registrą įtrauktos įmonės laikomos nepatikimomis partnerėmis visiems atsakingiems verslams.
„Norėčiau atkreipti dėmesį į teigiamus įtraukimo į šį registrą poveikio rezultatus. Yra atvejų, kai įmonės atsisakė bendradarbiauti su Rusija, pavyzdžiui, Airijos bendrovė „Peninsula Petroleum Limited“, kuri pildo degalus laivams jūroje.
Ji padarė pareiškimą, smerkiantį Rusijos karą, atsisakė teikti paslaugas Rusijos nusikalstamam režimui, ir mes ją išbraukėme iš registro“, – pridūrė agentūros vadovas.
„Ukrinform“ anksčiau pranešė, kad rugpjūčio 7 dieną NACP atkūrė penkių Graikijos laivybos bendrovių statusą tarptautinių karo rėmėjų sąraše, nes šios bendrovės neįvykdė sąlygų, dėl kurių buvo susitarta per derybas dėl jų išbraukimo iš sąrašo.
Be to, NACP į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą įtraukė Bermudoje įsikūrusią bendrovę „Bacardi Limited“ – didžiausią pasaulyje privačią tarptautinę alkoholinių gėrimų bendrovė, parduodančią savo gaminius daugiau kaip 170-yje šalių. Bendrovės filialas Rusijoje „Bacardi Rus“ per vienerius metus, kai Ukrainoje vyko karas, importavo prekių už 169 mln. dolerių.