„Atsižvelgiant į visa tai naujausiame IMD konkurencingumo tyrime Lietuvos užimama pozicija yra gal netgi GERESNĖ NEI BUVO GALIMA TIKĖTIS. Nepamirškime, kad tyrimo metu šalies pašonėje vyko karas, energijos ir maisto kainų infliacija buvo gerokai didesnė nei juodžiausios prognozės.
Lyg to būtų maža, prasidėjus karui iš Lietuvos prekybos žemėlapio dingo Rusija, Baltarusija, nutrūko tiekimo grandinės su agresorės niokojama Ukraina. Teko skubiai kurti naujas tiekimo ir prekybos grandines, ieškoti naujų kelių, ir visi suprantame, kad tai užduotis, kurią vargu ar įmanoma įgyvendinti per porą mėnesių ar net pusę metų“, – mini V.Janulevičius.
Tačiau priduria: bet konkurencingumo reitingai rodo, kad ekonomikos produktyvumas yra gerokai mažesnis nei verslo efektyvumas arba, kitais žodžiais sakant, verslo potencialas ir gebėjimai yra įkalinti Lietuvoje įteisintų ir, ką rodo šis indeksas, galimybes ribojančių verslo aplinkybių.
„Beje, Lietuvoje labiausiai smuko valdžios sektoriaus efektyvumo rodikliai.
O problemos ir iššūkiai, su kuriais Lietuva šiandien susiduria ir kurios įvardintos konkurencingumo reitinguose, yra žinomos ir aiškios, neprarandančios aktualumo metai po metų“, – rašė LPK vadovas.