Europos Komisija (EK) rengia planą, kuriuo būtų galima surinkti milijardus eurų, reikalaujant, kad finansų įstaigos, turinčios įšaldyto Rusijos centrinio banko turto, perduotų dalį gauto pelno ir panaudotų jį Ukrainai atstatyti. Tačiau toks planas ne itin patinka Berlynui bei kitoms sostinėms, taip pat ir Europos Centriniam Bankui.
Vokietijos užsienio reikalų ministerijos pareigūnas pareiškė, kad Maskva „turės sumokėti už Ukrainai padarytą žalą“, taip pat tvirtino, jog Vokietija daro „viską, ką teisiškai gali“ siekiant surasti ir įšaldyti sankcionuotų Rusijos asmenų ir bendrovių turtą. Tačiau, anot jo, idėja panaudoti Rusijos lėšas Ukrainai atstatyti kelia „sudėtingų finansinių ir teisinių klausimų“.
Pasak kito Vokietijos pareigūno, tai tik sukeltų dar daugiau problemų, mat, jo manymu, jei Europos Sąjunga panaudotų įšaldytą Rusijos centrinio banko turtą ar iš jo uždirbą pelną, tai sukurtų precedentą kitoms šalims, pavyzdžiui, Lenkija galėtų imti reikalauti Vokietijos atlyginti per Antrąjį pasaulinį karą padarytą žalą.
EK vadovė Ursula von der Leyen žadėjo artimiausiu metu pristatyti siūlymą panaudoti įšaldytą Rusijos turtą Ukrainai paremti. Anot jos, Rusijos turtas turėtų būti panaudotas, nes „nusikaltėlis turi būti patrauktas atsakomybėn“.