Svarstyti klausimo pakviesti Žemės ūkio ministerijos, Konkurencijos tarybos, kooperatyvų, žemdirbių asociacijų bei pieno perdirbėjų įmonių atstovai.
Įstatymo projekte siūlomas pieno supirkimo kainų reguliavimas bei kainodaros viešinimas gali riboti konkurenciją ir prieštarauti įstatymams. Tokias išvadas yra pateikusios Teisingumo ministerija, Konkurencijos taryba bei Ekonomikos ir inovacijų ministerija.
Pasak žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko, ministerijos teikiamu projektu visų pirma ginami mažesnių pieno gamintojų interesai, siekiant sustiprinti jų derybines galias. Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacija pareiškė, kad Seimui pateikto Pieno įstatymo projekto taip pat nepalaiko – įstatymas laukiamų pokyčių neatneš, kadangi ŽŪM neatsižvelgė į ūkininkų organizacijų siūlymus.
Pasak asociacijos generalinio direktoriaus Jono Sviderskio, įstatyme, reglamentuojančiame tik pieno ūkių ir pieno supirkėjų santykius, visiškai nekalbama apie prekybininkus ir valstybės dalį – pridėtinės vertės mokestį, todėl šis teisės aktas ir toliau nepasieks tikslo.
„Įstatymo nuolatiniai pakeitimai ne tik neatneša žadamos naudos, o atvirkščiai – didina administracinę naštą ūkiams, skaldo žemdirbių bendruomenę, priešina pieno gamintojus“, – naujienų portalui lrytas.lt sakė J. Sviderskis.
Lietuvos pieno gamintojų asociacija taip pat nepritaria Pieno įstatymo projektui, kadangi jis neatitinka deklaruojamų tikslų užtikrinti sąžiningus santykius visoje pieno tiekimo grandinėje.