Liko nustėręs
Eurolygos finalo ketverto varžybos Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks gegužės 19–21 d. Kauno viešbučiai iškart sulaukė užsakymų antplūdžio – jau vasarį daug kambarių buvo tiesiog šluote iššluoti.
Todėl dar turintys laisvų kambarių viešbučių, svečių namų savininkai ar privatūs asmenys kainas iškėlė į padanges. Balandžio pabaigoje, likus vos kelioms savaitėms iki Eurolygos varžybų, pasidairius po viešbučių užsakymo internetu svetainę „Booking.com“, galima netekti žado: įprastai 100 eurų kainuojantys viešbučiai minėtą savaitgalį už naktį ims 600 eurų. Kai kurie – ir brangiau: 800, 900 eurų ar net beveik 2 tūkst. eurų už naktį.
Portalo lrytas.lt skaitytojas Darius – ne krepšinio sirgalius. Vilnietis gegužės 19 d. lėktuvu turėtų grįžti į Lietuvą. Kadangi lėktuvas nusileis naktį Kaune, Darius nutarė pernakvoti kokiame nors viešbutyje, o ryte atsikėlęs tęsti kelionę į Vilnių.
Deja, pradėjęs rinktis viešbutį „Booking.com“ platformoje, vyras išsižiojo.
„Likau nustėręs. Vienam žmogui normalesni apartamentai – 834 eurai. Už naktį. Oho. Taip, Eurolyga, bet... Kaip mes pasitinkame svečius?“ – retoriškai klausė Darius.
Kainas diktuoja rinka
Ir tikrai – savaitgaliais įprastai apie 140 eurų kainuojantys „River Front“ apartamentai, priklausantys „Host Lovers“ bendrovei, gegužės 19–21 dienomis neseniai kainavo 834 eurus už naktį, o balandžio mėnenesio pabaigoje paskelbta nuolaida – kaina sumažinta iki 769 eurų.
„Vyksta Eurolygos varžybos. Kainas diktuoja rinka, mes jų patys nesugalvojame. Tokios kainos yra ir viešbučiuose“, – portalui lrytas.lt aiškino „Host Lovers“ atstovė.
Visgi tokios kainos klientų, rodos, neišgąsdino. „Host Lovers“ Kaune turi 35 butus, kol kas laisvas liko tik vienas jų.
„Kainas susikėlė absoliučiai visi, tikrai ne mes vieni. Tokia situacija – standartinė. Prieš renginius visuomet būna tokios kainos. Verslas reaguoja į tai, kas vyksta mieste“, – trumpai pridūrė „Host Lovers“ atstovė.
Šie verslininkai – ne vieninteliai. „Booking.com“ platformoje minėtam savaitgaliui likę vos keli laisvi kambariai. Visų jų kainos – nekasdienės.
Pavyzdžiui, viešbutyje „Berman House“ gegužės 19–21 dienomis kambarys kainuos 576 eurus už naktį. Įprastą savaitgalį kainos prasideda nuo 70 eurų.
Viešbučio vadovas Lukas Navickas kalbėjo panašiai: kokia rinka, tokios ir kainos.
„Visi žinome, kad tą savaitgalį vyks Eurolyga. Mes žiūrime į konkurentus, į rinką ir taip nustatome kainą. Iš pradžių dalį kambarių išnuomavome standartinėmis kainomis, o vėliau pamatėme, kad rinka diktuoja kitokias kainas, tad ir reagavome“, – sakė L.Navickas.
Jo teigimu, dauguma klientų yra užsieniečiai. Jie tokių kainų nesibaido.
„Jie nesistebi. Kainos per tokius renginius visuomet pakyla. Lygiai taip pat bus ir liepos mėnesį per NATO susitikimą, gal tik ne tokio lygio“, – pridūrė L.Navickas.
Noriai susimoka ir 1800 eurų
O štai svečių namuose „Grabytė“ kainos – dar didesnės. Minėtą savaitgalį už naktį kambaryje svečiams teks sumokėti net 1800 eurų. Įprastai kambarys kainuoja apie 360 eurų.
Vilos „Grabytė“ vadovė Marija Jasinskaitė sakė pas konkurentus mačiusi ir dar brangesnių kambarių.
„Prieš savaitę, kai žiūrėjau, mūsų kaina nebuvo didžiausia. Tada pagalvojau, kad mes dar visai nedaug prašome“, – juokėsi M.Jasinskaitė.
Ji pridūrė, kad tokios aukštos kainos suteikia ir saugos jausmo.
„Faktas, kad važiuoja sirgaliai. Nesinori, kad tie, kurie atvažiuos, nusiaubtų vilą, tad kaina yra savotiška atranka. Jie atvažiuos, sakys: „Švenčiam!“. O mūsų vila tokia išlaikyta – mes nenorime nuostolių“, – aiškino pašnekovė.
Kaina tinkama pasirodė ir klientams – neseniai buvo rezervuotas paskutinis vilos kambarys.
„Klientai – užsieniečiai“, – pridūrė M.Jasinskaitė.
Moteris sakė: verslininkams, užsiimantiems turizmu, šiais laikais striuka. Todėl jie ir naudojasi kiekviena situacija, bando užsidirbti.
„Su turizmu šiuo metu – ne kažką. Užsieniečiai į Lietuvą atvažiuoja dažniausiai tuo metu, kai vyksta koks nors renginys. Kitu metu nėra tokio aktyvumo.
Žinoma, tu nori kompensuoti tomis dienomis už tas, kurios buvo neaktyvios. Tu naudojiesi situacija ir galvoji: „Pagaliau!“. Nekeldamas kainų, tu pats save apgautum, liktum kvailio vietoj“, – pridūrė M.Jasinskaitė.
Kainos turėtų likti proto ribose
Situaciją įvertino Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė. Anot jos, įprastai pasaulyje vyrauja tendencija pakelti viešbučių kainas per svarbius renginius.
„Tai normalu. Negirdėjau dar nė vienos šalies, kurioje per didelius renginius ar parodas nebūtų užkeltos kainos. Tik Lietuvoje visą laiką stebimasi.
Bet, aišku, tas kainų pakėlimas turi būti proto ribose. Jei renginys to vertas, galima būtų pakelti du tris kartus“, – manė E.Šiškauskienė.
Finalinės kovos – „Žalgirio“ arenoje
Istoriniu įvykiu tapsiančios pirmą kartą Lietuvoje rengiamos aukščiausio lygio Europos klubinio krepšinio finalinės kovos šių metų gegužę bus surengtos „Žalgirio“ arenoje.
Gegužės 19 d., penktadienį, „Žalgirio“ arenoje bus žaidžiami du pusfinalio susitikimai, o dvikovos dėl trečiosios ir pirmosios vietos vyks gegužės 21 d., sekmadienį.
Bilietai į aukščiausio lygio Europos klubinio krepšinio finalines kovas Kaune sulaukė ypač didelio krepšinio aistruolių dėmesio.
Kaunas jau daugybę metų buvo vienas kandidatų surengti Eurolygos finalo ketverto turnyrą – tyrimų duomenimis, Lietuvoje net 43 proc. gyventojų domisi Eurolygos kovomis.
Tikimasi, kad Eurolygos finalo ketverto metu Lietuvą aplankys tūkstančiai krepšinio gerbėjų iš užsienio.