Tačiau Jeffui Bezosui atrodo, kad JAV ekonomika jau išgyvena nuosmukį. „Amazon“ įkūrėjas gerai jaučia ekonomikos pulsą, nes elektroninės prekybos milžino savininkas yra gudruolis, aptarnaujantis tiek vartotojus, tiek įmones.
„Kai kas sako, kad galbūt mes jau esame recesijoje. Ar jūs taip manote?“, – J. Bezosas buvo paklaustas interviu CNN metu.
„Nežinau, ar techniškai esame recesijoje, ekonomistai dėl to ginčijasi – jie turi tam tikrų techninių apibrėžimų“, – atsakė J. Bezosas. „Tačiau galiu pasakyti, kad ekonomika šiuo metu neatrodo puikiai. Reikalai lėtėja. Matome darbuotojų atleidimus daugelyje ekonomikos sektorių“.
Tada jis pridūrė: „Tikėtina, kad šiuo metu mes nesame recesijoje, bet tikriausiai labai greitai į ją pateksime“.
Tada J. Bezosas buvo paklaustas, ką patartų mažosioms įmonėms šiais sunkiais laikais.
„Mano patarimas žmonėms, smulkaus verslo savininkams – nerizikuokite. Jei ketinate ką nors pirkti, galbūt šiek tiek pristabdykite savo veiksmus“, – sakė milijardierius. „Jei esate fizinis asmuo ir galvojate įsigyti naują didelio ekrano televizorių, galbūt palaukite, kad neliktumėte be grynųjų, pamatysite, kas atsitiks. Tas pats su šaldytuvu, nauju automobiliu, nesvarbu, mažinkite savo riziką“.
„Jei esate smulkus verslininkas, galbūt atidėkite kai kuriuos kapitalinius pirkinius: ar jums reikia tos naujos įrangos? Galbūt ji gali truputį palaukti, turėkite šiek tiek grynųjų pinigų; tik šiek tiek sumažinus riziką gali išsilaikyti verslas“, – kalbėjo jis.
Paklaustas, kiek, jo manymu, truks nuosmukis, verslininkas atsakė, kad prognozuoti yra „labai sudėtinga“, bet patarė žmonėms „tikėtis geriausio ir pasiruošti blogiausiam“.
Šis patarimas panašus į tą, kurį J. Bezosas davė jau spalio 18 d., tik skirtumas tas, kad milijardieriui nebekyla abejonių, jog mus jau ištiko recesija.
„Taip, šioje ekonomikos fazėje jums reikia uždaryti liukus“, – spalio 18 d. „Twitter“ tinkle paskelbė J. Bezosas.
Šis raginimas susiveržti diržą yra jo įmonės receptas. „Amazon“ prieš keletą dienų pradėjo masiškai mažinti darbo vietas, reaguodama į ekonomikos nuosmukį, kuris artimiausiais mėnesiais gali virsti recesija.
Tikimasi, kad įmonė sumažins 10 000 darbo vietų arba atleis apie 3 % įmonės darbuotojų, o tai precedento neturintis žingsnis jos istorijoje.