„Kažkada turėjome 5 proc., vėliau 21 proc., dabar – 9 proc. PVM. Toks šokinėjimas nieko gero neduoda. Reikia stabilumo, kad žinotume, kaip dirbti, kaip planuoti, kiek viskas kainuos. O ir pats galiu pasakyti, kad nuo to priklauso kokybė“, – kalbėjo M.Tyla.
Kaip jis paskaičiavo, jei už koncertą yra surenkama apie 10 tūkst. eurų, sumokėjus 21 proc. PVM, taip pat asociacijų LATGA ir AGATA, gyventojų ir pajamų mokesčius turimas apie 800 eurų nuostolis. Jeigu PVM siekia 9 proc., iš 10 tūkst. eurų liktų apie 200 eurų.
Visgi M.Tyla sutiktų palikti 9 proc. PVM, nors iš tiesų labiau norėtų, kad sektume Latvijos pavyzdžiu ir kultūrai taikytume nulinį PVM.
„Jau tiek metų latviai turi nulinį PVM ir jiems nieko neatsitiko. Estai, jei neklystu, turi 21 proc. PVM, bet ten valstybė pasaulinėms žvaigždėms dengia labai daug kaštų, todėl mums su estais labai sunku konkuruoti.
Bet 9 proc. būtų optimalus skaičius. Aišku, godumui ribų nėra, gal kažkam ir toks skaičius yra per didelis“, – teigė prodiuseris.
Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas yra teigęs, jog palaiko iniciatyvą neribotai pratęsti 9 proc. PVM lengvatą restoranams, kultūros ir sporto veiklai, nors Ministrų kabinetas siūlo šią lengvatą taikyti iki 2023-ųjų liepos.
„Jei 21 proc. PVM atsiras ir jis atsiras nuo vasaros, mes 100 proc. gausime smūgį į kepenis, juk būsimi renginiai planuojami jau dabar.
Atvykstančių atlikėjų vadybininkai ir agentai šito klausia dabar, nes yra mokama garantuota fiksuota suma ir tada dar dažniausiai sumokama suma nuo kiekvieno bilieto atskaičiavus mokesčius. Tai jiems svarbu žinoti PVM, kiek jie pinigų gaus, gal jiems palankiau rinktis kitą šalį“, – sakė pašnekovas.
Anot jo, jei PVM vėl sieks 21 proc., nuo to žinomesni atlikėjai stipriai nenukentės, nukentės tik vartotojai, nes tiek, kiek bus padidintas PVM, greičiausiai tiek bus didinamos ir bilietų kainos.
„Dėl PVM lengvatos Finansų ministerija žiūri, iš kurios lentynos pinigus reikėtų paimti, bet iš niekur jų nereikia imti, tiesiog leiskite mums tuos pinigus uždirbti.
Pavyzdžiui, garsi grupė „Rammstein“ atvyks į Lietuvą ir planuojamas žiūrovų skaičius – apie 40–45 tūkst. Šiuo metu apie 15 tūkst. žmonių, įsigijusių bilietus, yra ne iš Lietuvos. Jie atvyks čia ir praleis parą ar dvi.
O užsieniečiai Lietuvoje vidutiniškai išleidžia apie 330 eurų per dieną dvi, tai jei dar „Depeche Mode“ atvytų į Lietuvą, dar kelios garsios grupės, jau tikriausiai apie 20 mln. eurų su PVM Lietuva surinktų“, – svarstė M.Tyla.