„Aiškesnės datos negu lapkričio vidurys nėra, tačiau kol kas ir iš komercijos direktoriaus, ir iš naujo paskirto direktoriaus Andrejaus Savčuko informacija yra tokia, kad lapkričio viduryje“, – naujienų agentūrai BNS sakė R.Vaštakas.
Įmonės atstovė spaudai Indrė Mažeikienė BNS neįvardijo konkrečios veiklos atnaujinimo datos: „Tikslesnės informacijos tuo klausimu nėra“.
„Lifosos“ profesinės sąjungos pirmininkas Kęstas Šlama BNS teigė, kad laikinai sustabdžius gamybą į prastovas išleista mažau nei pusė darbuotojų, jie iš darbo neišėjo.
„Šiuo metu prastovose yra 39 proc. darbuotojų. Nuo paskutinio gamybos sustabdymo pradžios iš įmonės išėjo keli darbuotojai, bet pagrindinė to priežastis – anksčiau suplanuoti jų pačių sprendimai baigti aktyvią profesinę veiklą, nes yra įgiję teisę į senatvės pensiją arba dėl sveikatos problemų“, – sakė jis.
„Sodros“ duomenimis, šiuo metu įmonėje dirba 912 žmonių, iki sankcijų jų buvo 1030.
Rugsėjo 14-ąją „Lifosa“ gamybą laikinai sustabdė dėl vienos pagrindinių žaliavų – amoniako – trūkumo bei smarkiai išaugusios gamtinių dujų kainos.
Vėliau įmonės atstovai Seimo nariams teigė, kad dėl sudėtingos sandorių patikros mažėja „Lifosos“ galimybės rasti žaliavų, prarandami užsakymai tarptautinėje ir vietos rinkoje.
Dėl Vakarų sankcijų Rusijai „Lifosos“ veikla pirmą kartą buvo sustabdyta nuo balandžio 10-osios iki rugpjūčio 7 dienos. Tuomet gegužę-birželį į prastovas buvo išleista 45 proc. įmonės darbuotojų.
Europos Sąjungai kovo 9-ąją paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, o balandžio 10-ąją įmonė veiklą sustabdė. Gegužės 24-ąją darbą įmonėje pradėjo laikinoji administratorė, kurios užduotis – užtikrinti įmonės veiklą nepažeidžiant tarptautinių sankcijų.