Konstitucijos prospekte kylančiame verslo centre „Artery“ nebus 210 kambarių viešbučio „Radisson Red“.
Nuo vasaros Rinktinės gatvėje parduodamas sustabdytas viešbučio projektas. Čia buvo numatyta įkurti 4 žvaigždučių 176 kambarių „Double Tree by Hilton“ viešbutį.
Verslo ir turizmo plėtros agentūra „Go Vilnius“ pripažįsta, kad šiais metais turistų apsilankė ketvirtadaliu mažiau nei 2019-aisiais, kai buvo fiksuojami rekordiniai atvykėlių skaičiai.
Numatyti keli korpusai
Nors „Radisson“ ženklo viešbutis rugsėjį atidarytas Gdanske (Lenkija), „Radisson Red“ Vilniuje nebus. Tai patvirtino „Radisson Hotel Group“ atstovai.
Kokios priežastys lėmė atsisakyti planų kurtis Vilniuje, „Radisson“ atstovai nenurodė.
Naujausiose verslo centro „Artery“ vizualizacijose matyti, kad atsisakyta plėtoti viešbučio „Radisson Red“ korpusą, visą erdvę skiriant biurams bei komercijai.
Verslo centro projektą parengė žymaus architekto Danielio Libeskindo studija kartu su lietuvių „Archinova“.
Verslo centras bus kelių korpusų, 7 ir 20 aukštų. Trys požeminiai pastato aukštai skirti automobiliams. Į požemines aikšteles numatomi trys įvažiavimai, jame bus įrengtos 28 elektromobilių įkrovimo stotelės.
Pastato pirmuosiuose aukštuose planuojama įrengti daugiau kaip 30 metrų aukščio atriumą, kuris bus atviras visuomenei. Čia įsikurs ir maitinimo bei komercinės patalpos. Investicijos į kompleksą sieks apie 50 mln. eurų.
Taip pat planuojama pastatyti pėsčiųjų tiltą, jungsiantį Baltąjį tiltą su „Artery“ verslo centru, leisiančiu netrukdomai kirsti judrią Upės gatvę.
Statybas stabdė ne kartą
Nors prie Gedimino prospekto veikia „Hilton“ ženklo „Garden Inn“ viešbutis, „Double Tree by Hilton“ Rinktinės gatvėje nebus. Jis galėtų tapti pirmuoju ir vieninteliu šio prekės ženklo viešbučiu Baltijos šalyse.
Pradėtą statyti, bet vėliau sustabdytą viešbučio „Hilton“ projektą nuspręsta parduoti.
„Double Tree by Hilton“ viešbučio statybos prasidėjo 2019 metais.
Iš pradžių jas buvo planuojama baigti 2020 metais, vėliau – 2021aisiais.
2020 metais verslininkai projektą įšaldė dėl pandemijos. Skelbta, kad į projektą buvo ketinama investuoti 30 mln. eurų.
Daugiau tik amerikiečių
Statistikos departamento duomenimis, per pusmetį Vilniuje apsilankė beveik pusė milijono turistų.
Pasak „Go Vilnius“ vadovės Ingos Romanovskienės, per porą metų pakito turistų geografija, keliavimo būdai. Po suvaržymų trečdaliu mažiau turistų Lietuvos sostinėje per pirmąjį šių metų pusmetį apsilankė iš Estijos ir Jungtinės Karalystės, palyginti su tokiu pat laikotarpiu 2019 metais.
Turistų iš Vokietijos ir Prancūzijos srautas atsigavo 50 procentų. Išaugo keliautojų iš JAV skaičius – šiemet Vilniuje jų lankėsi ketvirtadaliu daugiau nei rekordiniais 2019 metais.
Iš dažniausiai Vilniuje besilankančių turistų žemėlapio išsitrynė Rusija. Atvykusių iš Ukrainos skaičiuojama panašiai kaip ir 2019 metais, tačiau šiemet jų atvykimo tikslas kitoks – mūsų šalyje rasti prieglobstį nuo karo.