Jis atkreipia dėmesį, kad gamtinių dujų kainų Europoje nepakėlė ir „Nord Stream“ dujotiekio sprogimas, o tai sufleruoja, kad Europos gamtinių dujų rinka didžia dalimi išsivadavo nuo Rusijos priklausomybės.
„Kitaip tariant, Putinas (Vladimiras Putinas, Rusijos prezidentas – red. past.) ir Medvedevas dabar gali sukinėti dujų kranelį kiek tik širdis geidžia, bet Europai nuo to nebus nei šilta nei šalta.
Matyt, supratęs, kad prarado pagrindinį energetinio karo prieš Europą ginklą, Putinas desperatiškai pradėjo siūlyti Europai keistas idėjas: ar tai būtų dujų tiekimas nesprogusiu „Nord Stream II“ dujotiekiu (Vokietija atmetė šį pasiūlymą**), ar tai būtų naujo „dujų centro“ kūrimas Turkijoje („dujų centro“ Turkijoje atsiradimo tikimybė nėra didelė, nes jo pastatymui reikėtų didelių investicijų, o statybos truktų keletą metų – ar atsirastų norinčiųjų/galinčių investuoti, turint omenyje, kad rizika yra labai didelė, pvz., Prancūzija jau pakomentavo, kad tokio centro atsiradimas būtų beprasmiškas, nes Europa bet kuriuo atveju nebepirks iš Rusijos dujų***), tačiau šių idėjų įgyvendinimas galėtų nebent sumažinti dujų kainą Europoje“, – rašė ekonomistas.
Anot Ž.Maurico, šiuo metu didžiausia grėsmė Europai būtų šalta žiema, kuri padidintų gamtinių dujų poreikį ir ištuštintų gamtinių dujų saugyklas (jas be rusiškų dujų būtų sunku užpildyti prieš 2023–2024 m. žiemą). Visgi, jei žiema bus šilta, dujų kainos Europoje turėtų mažėti toliau.