„Nekilnojamojo turto rinka smarkiai suaktyvėjo praėjusių metų pabaigoje ir tik pastaraisiais mėnesiais pirkėjų susidomėjimas šiek tiek atvėso, todėl šie metai – kupini darbų“, – kalbėjo Jonavos rajono savivaldybės administracijos Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Sandra Mačiulienė.
Dažniausiai ant prekystalio Jonavos rajone atsiduria smarkiai nugyventas būstas, kuriam suremontuoti reikia didelių investicijų, taip pat nebenaudojami administracinės paskirties statiniai.
Transporto priemonių parduodama mažiau, tačiau rasti jų pirkėją itin sunku.
„Dacia“ stovi nuo pavasario
Savivaldybės administracijos darbuotojai nuo šių metų pavasario mėgina parduoti dar 2007 metais nuo konvejerio nuriedėjusį automobilį „Dacia Logan“, kurio pradinė pardavimo kaina – vos 750 eurų. Neįvyko jau trys aukcionai.
Pastarąjį kartą vienas pirkėjas domėjosi automobiliu, tačiau aukcionas neįvyko dėl per mažo dalyvių skaičiaus.
„Gerų automobilių neparduodame. Jeigu jie tinkami naudoti, tai ir naudojami“, – aiškino Jonavos rajono savivaldybės administracijos Turto ir aplinkos apsaugos skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Žvigaitienė.
Paprastai siūlomos pirkti techniškai netvarkingos arba visai negalinčios judėti transporto priemonės.
Niekaip nepavyksta parduoti ir ratinio traktoriaus T-25, kuris pagamintas dar 1986 metais. Traktoriui reikalingas kapitalinis remontas, todėl už jį prašoma vos 500 eurų.
Kitą T-25 traktorių pavyko parduoti labai sėkmingai – dėl jo varžėsi net keli aukciono dalyviai, o laimėtojas paklojo 3200 eurų. Pasak D.Žvigaitienės, šis traktorius buvo daug geresnės būklės, nes buvo naudojamas tik vienos mokyklos reikmėms.
Nekilo sunkumų parduoti tris mikroautobusus, taip pat greitosios pagalbos automobilį. Dar du geros būklės mikroautobusus Jonavos rajono savivaldybė šiemet pavasarį padovanojo Ukrainai.
Gali suremontuoti pigiau
Butus parduoti pavyksta greičiau. S.Mačiulienė neslėpė, kad į kai kuriuos būstus, kurie buvo paversti savivaldybės socialiniu būstu, kartais baisu užeiti ir net pirkėją atsivesti.
„Juos atnaujinti reikia didelių investicijų, o žmonės ilgiau nebegali gyventi dėl neatitinkančių higienos reikalavimų sąlygų“, – kalbėjo savivaldybės atstovė.
Tokiu atveju geriau būstą parduoti, nes privatūs savininkai patalpas gali suremontuoti gerokai pigiau ir paprasčiau.
Net ir labai apleistus būstus pavyksta parduoti, nors kainos nėra didelės. Štai šiemet Rukloje buvo parduoti keli 1 kambario butai, kurie kainavo 3630, 4350 ir 5300 eurų.
Tokios kainos – dar ne riba. Aklojo ežero kaime šiuo metu siūloma pirkti mediniame name esantį vieno kambario butą, kurio pradinė kaina siekia tik 1500 eurų.
Kompleksas nesudomino
Šiuo metu siūlomas brangiausias nekilnojamojo turto objektas Jonavos rajone – beveik 3 tūkst. kvadratinių metrų bendrojo ploto dviejų pastatų kompleksas su jam priskirtu 1,6 hektaro žemės sklypu Upninkų kaime.
Pradinė jo kaina siekė 124 tūkst. eurų, tačiau pirkėjų neatsirado ir kainą teko mažinti iki 112 tūkst. eurų.
Anksčiau pastate veikė kultūros centras, tačiau dabar tokių didelių patalpų nebereikia, jas išlaikyti labai brangiai kainuotų.
„Perkant tokį didelį kompleksą jau reikia turėti viziją, kaip jį panaudoti. Galbūt galima būtų įkurti globos namus?“ – svarstė S.Mačiulienė.
Viešąsias pirtis nupirko
Gerokai lengviau šiemet pavyko parduoti buvusį vaikų darželį su medicinos punktu Kuigalių kaime. Pradinė jų pardavimo kaina buvo 23 tūkst. eurų, tačiau aukciono metu išaugo net iki 68 tūkst. eurų.
Greitai pavyko surasti dviejų buvusių viešųjų pirčių Liepių bei Aklojo ežero kaimuose naujus šeimininkus.
Statiniai buvo geros būklės, o pirtys juose veikė iki pat karantino. Statiniai parduoti už 11,1 ir 15,6 tūkst. eurų.
Pirkėją sudomino dviejų aukštų mūrinis pastatas Užusalių kaime, kuriame anksčiau veikė Lietuvos pašto padalinys, taip pat dirbo seniūnijos tarnautojai. Už statinį, kurį galima paversti gyvenamuoju būstu net trims šeimoms, sumokėta 25,6 tūkst. eurų.
Skirtingi reikalavimai
Rengiant nekilnojamojo turto aukcioną netaikomi apribojimai dėl dalyvių skaičiaus, o parduodant kilnojamąjį turtą turi užsiregistruoti bent du dalyviai.
Jeigu aukcionas ir neįvyksta, negrąžinamas net 20 eurų dalyvio mokestis.
Kilnojamojo turto pardavėjas skelbdamas aukcioną kaskart sumoka 50 eurų mokestį, kuris taip pat negrąžinamas.