Vakarų Lietuvos krematoriumas įsikūrė patogioje vietoje – šalia Lėbartų kapinių, kurios tapo daugybės klaipėdiečių amžinojo poilsio vieta.
Pasak projekto plėtotojo Stasio Gvažiausko, didžiausias komplekso privalumas – kremavimo laikas. Visas procesas iki urnos atidavimo klientui trunka apie dvi valandas. Anksčiau pastatytuose krematoriumuose tai užtrunka gerokai ilgiau.
Ritualinių paslaugų komplekse taip pat yra šarvojimo salė, kur galima atsisveikinti su mirusiuoju net ir tuomet, kai nesiruošiama jo kremuoti, – įrengtos trys atsisveikinimo salės su buitinėmis patalpomis, veikia kavinė.
Šalia komplekso įrengtos erdvios automobilių stovėjimo aikštelės.
Klaipėdiečiams greitai nebebus kur laidoti artimųjų – Lėbartų kapinėse vietų jau nedaug. Miesto vadovai tikisi, kad artimiausiu metu pavyks naują vietą kapinėms rasti Klaipėdos rajone.
Vakarų Lietuvos krematoriumo statytojai planuoja šalia komplekso įrengti kolumbariumą – jau tvarkomi penkių hektarų žemės sklypo dokumentai.
Naujajame komplekse per metus galima kremuoti iki 4,5 tūkst. mirusiųjų palaikų. Prireikus bus įrengta antroji kremavimo linija.
Prieš šešerius metus klaipėdiečiai stojo piestu prieš planus netoli miesto centro, šalia Joniškės kapinių, statyti krematoriumą ir savo pasiekė.
Krematoriumą planuota įrengti rekonstravus laidojimo namų pastatą. Teigta, kad kasmet čia būtų galima sudeginti 8 tūkst. mirusiųjų palaikų.
Išgirdusi apie planuojamas krematoriumų statybas šalia Lėbartų kapinių bandė kovoti ir Ketvergių gyvenvietės bendruomenė, tačiau Klaipėdos rajono savivaldybė statybos leidimus išdavė.