Pabrangus kurui, vis daugiau kauniečių, užuot vykę į Vilnių automobiliu, važiuoja traukiniu. Padažnėjusios kelionės žmonėms sukelia ir papildomų poreikių – kelionėje norisi išgerti kavos, užkąsti. Tačiau, pasirodo, Kauno geležinkelio stotyje nebeveikia ir vienintelė ten buvusi kavinė.
„Važiavome traukiniu į Vilnių su dukra, į stotį atvykome šiek tiek anksčiau. Nustebino, kad stotyje uždaryta kavinukė, o iš kavos automato, įmetusi eurą, gavau tik tuščią stiklinę“, – pasakojo Indrė Devi, šią vasarą po 20 metų pertraukos nusprendusi keliauti traukiniu.
Tą patį patvirtino ir dažnai į sostinę traukiniu darbo reikalais išsiruošianti Daiva Baranauskė. „Liudiju – kavinė nedirba“, – teigė ji.
Patalpas gal vėl nuomos
„Kauno geležinkelio stotyje esančios patalpos anksčiau buvo išnuomotos, čia buvo įsikūrusi kavinė, tačiau dėl sutartinių įsipareigojimų nevykdymo 2020 metais sutartis su nuomininku buvo nutraukta“, – patvirtino „Lietuvos geležinkelių“ bendrovės komunikacijos partnerė Novilė Valančė.
Ji teigė, kad geležinkelio stočių patalpos, kurios nereikalingos „Lietuvos geležinkelių“ veiklai, yra nuomojamos įvertinus keleivių srautus ir kitas aplinkybes.
„Atsižvelgiant į tai, kad dėl COVID-19 pandemijos maitinimo įstaigoms buvo taikomi ribojimai, o ir keleivių srautai sumažėjo, buvo nuspręsta patalpų Kauno geležinkelio stotyje nenuomoti. Šiuo metu, vertindami didėjančius keleivių srautus, analizuojame galimybes patalpas vėl išnuomoti“, – nepatenkintoms keleivėms pažadėjo N.Valančė.
Meniu – tik vegetarams
Tačiau akylesni kauniečiai žino, kad stotyje vis dėlto viena kavinė veikia, nors jos N.Valančė ir nepaminėjo. Prieš keletą metų stoties perone esančiame kioskelyje įsikūrė vos kelis staliukus turinti kavinukė šmaikščiu pavadinimu „Ridikas“. Tiesa, įstaiga, į kurią dažnai pavalgyti atvyksta ir traukiniu nesiruošiantys keliauti žmonės, siūlo specifinį maistą – jų valgiaraštis skirtas vegetarams ir veganams.
„Kartais ateina lankytojų, kurie nori mėsos, stebisi mūsų meniu ir, neradę nieko jiems patinkamo, išeina“, – pasakojo „Ridike“ dirbanti Agnė.
Paklausta, kodėl stotyje nėra jų kavinės reklamos, mergina sakė, kad kam reikia, tas žino, o raginti visus stoties lankytojus užsukti esą nėra reikalo. „Būtų tik daug nepatenkintų, kurie ieškotų cepelinų ar alaus“, – šypsojosi mergina.
Būtent tokį asortimentą siūlo kitoje stoties pusėje mediniame pastate įsikūręs baras. Tačiau tiems, kuriems teko į jį užsukti, plaukai šiaušėsi ant galvos. „Ten tikra lindynė!“ – piktinosi vietinių stoties alkoholikų kompaniją minėtame bare išvydusi Julija.
Kasoje siūlo ir sriubų
„Tiek Kauno, tiek Vilniaus stotyse normalių vietų pavalgyti nėra. Vilnius turi kelis kioskus, o Kaunas – patalpas, ant kurių durų tik parašyta kavinė, nors per 15 metų nesu mačiusi jos normaliai veikiančios“, – internete kilusioje diskusijoje rašė Monika Lašienė.
Ji taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad, užuot atidavę tas patalpas – tegul ir už komunalinius mokesčius – administruoti operatoriui, „Lietuvos geležinkeliai“ mėgdžioja „Lietuvos pašto“ veiklą ir kasininkėms šalia bilietų liepia siūlyti klientams įsigyti bulvių traškučių ar net sriubos buteliukuose.
„Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos partnerė Kotryna Dzikaraitė patvirtino, kad šią vasarą stotyse pačios bendrovės siūlomų užkandžių meniu papildė sveikesnės, veganams bei vaikams „draugiškos“ šaltos sriubos.
„Jos tinkamos gerti tiesiai iš buteliuko, išsiskiria visavertėmis maistinės medžiagomis ir neturi konservantų, glitimo bei pridėtinio cukraus“, – teigė K.Dzikaraitė.
Tad apsilankę Kauno traukinių stotyje keleiviai nuo šiol kartu su bilietu kasoje gali nusipirkti ne tik bulvių traškučių, vandens ar riešutukų, bet ir buteliuką sriubos.