„Kitą savaitę Lietuvą pasieks didysis 1 mlrd. eurų, skirtas gaivinti mūsų ekonomiką, nes energetika yra labai pabrangusi. Bus atsižvelgta į visus sluoksnius, didinsime pensijas, minimaliąją mėnesio algą (MMA), neapmokestinamą pajamų dydį (NPD). Verslas bus remiamas per atsinaujinančią energetiką“, – teigė Kazys Starkevičius, Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas, „Lietuvos ryto“ televizijos laidoje „Nauja diena“.
Anot jo, pokyčiai turėtų įvykti nuo sausio 1 d.
Parlamentaras pripažino, kad prieš kelerius metus, kai elektra dar buvo pigi, niekas per daug negalvojo apie atsinaujinančią energetiką, tačiau ištikus krizei kainos ir kaštai auga didžiuliu tempu.
Štai ir Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininkas Renatas Pocius antradienį pranešė, kad reguliuojama visuomeninė elektros kaina nuo sausio galėtų siekti apie 65 centus už kilovatvalandę, nors anksčiau buvo kalbėta apie 50 centų.
„Bet yra galvojama apie kainų lubas – galbut 32 centus už kilovatvalandę. Skirtumą tektų kompensuoti. Tam pinigai ir numatyti“, – paminėjo K.Starkevičius.
K.Starkevičiaus teigimu, Energetikos ministerijos parengtas taupymo planas duotų naudos, o renovuotuose pastatuose temperatūros mažinimas galbūt nė nepasijustų. Tačiau jis pripažino, kad kritika dėl nuotolinio darbo ir taip didinamų gyventojų išlaidų yra pagrįsta. Jis tikisi, kad tokia tvarka bus taikoma lanksčiai, darbdaviams ir darbuotojams susitariant.
Tačiau daugeliui kliūva, kad tokiu metu, kai tiek kainos, tiek gyventojų ir verslų išlaidos pučiasi, Seimo nariai svarsto didinti savo algas. K.Starkevičius pabrėžė, kad būtų didinami visi viešojo sektoriaus atlyginimai – ir pareigūnams, ir medikams, ir mokytojams.
Tokį pasiūlymą teikė valdantieji, K.Starkevičius taip pat juos atstovauja. Visgi politikas į būtent politikų atlyginimų didinimą žvelgia skeptiškai: „Šiuo metu tai nebūtų protingas sprendimas.“
Valstybės politikų darbo užmokestis augtų nuo kitos kadencijos. Siūloma, kad Seimo nariams, kurie neina kitų pareigų, atlyginimas kiltų nuo 2,1 tūkst. iki 3,8 tūkst. eurų po mokesčių.
Ministrų atlyginimas didėtų nuo 2,6 tūkst. iki 4,6 tūkst. „į rankas“, Seimo pirmininko ir premjero – nuo 2,8 tūkst. iki 5,2 tūkst. po mokesčių, prezidento augtų iki 6,2 tūkst. eurų po mokesčių.