Kone mėnesį trukusiame aukcione už radijo dažnius – milijonai

2022 m. rugpjūčio 6 d. 11:02
Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) baigė beveik mėnesį trukusį trijų 3,5 GHz radijo dažnių blokų aukcioną. Jame dalyvavusios trys telekomunikacijų bendrovės įsigijo po vieną iš jų 5G ryšiui užtikrinti.
Daugiau nuotraukų (1)
Vakar baigėsi RRT vykdytas aukcionas, kuriame 3,5 GHz arba 3400–3700 MHz radijo dažnių juostoje buvo siūlomi trys 100 MHz pločio radijo dažnių blokai. Vieno jų pradinė kaina siekė 5 mln. eurų, kitų dviejų – po 3 mln. eurų. Juos įsigijo aukcione dalyvavusios telekomunikacijų bendrovės „Telia Lietuva“, „Tele2“ ir „Bitė Lietuva“.
Naudojant šiuos dažnius Lietuvoje bus diegiami naujos kartos 5G mobiliojo ryšio tinklai ir teikiamos 5G elektroninių ryšių paslaugos. Aukciono rezultatus formaliai dar turėtų patvirtinti Ryšių reguliavimo tarnyba.
Ketveri metai patirties
Daugiausia – 7 milijonus eurų aukcione pasiūliusi telekomunikacijų bendrovė „Telia“ įsigijo mažiausiai apribojimų turinčią 5G dažnių juostą. „Tai nuosekli mūsų verslo strategijos dalis – gerai pažįstame 5G technologiją, kurią Lietuvoje kartu su klientais bandėme nuo 2018 metų.
Tikimės, jog dažnių perdavimas vyks kuo greičiau, kad Lietuva su 5G plėtra galėtų vytis kitas Europos šalis“, – sakė „Telia“ technologijų vadovas Andrius Šemeškevičius. Ši įmonė 5G ryšiui Lietuvoje jau yra įrengusi apie 1000 bazinių stočių.
„Tele2“ aukcione taip pat užsitikrino reikalingą 5G dažnių dalį – 100 MHz radijo dažnių bloką jame įsigijo už 3 mln. eurų.
„Iki šiol nuosekliai vykdėme pasiruošimo ir plėtros darbus, o 3400–3700 MHz dažnio bloko užtikrinimas yra būtinas 5G technologijos startui. Tai atvers duris mūsų privatiems ir verslo klientams į 5G erą bei jos teikiamus privalumus“, – sakė „Tele2“ generalinis direktorius Baltijos šalims Petras Masiulis.
„Tele2“ visose Baltijos šalyse 5G tinklo įrangą diegs kartu su technologijų bendrove „Nokia“.
Pradėjo investicijas
Anot „Bitė Lietuva“ generalinio direktoriaus Ginto Butėno, naujausia ryšio technologija suteiks galimybę teikti greito ir stabilaus interneto paslaugas ir tiems klientams, kurių biuruose arba namuose iki šiol nebuvo galimybės jų suteikti.
„Bitė“ aukcione siekė įsigyti tą dažnių ruožą, kurių dalį jau dabar naudoja kita telekomunikacijų ir žiniasklaidos grupės „Bitė Group“ valdoma bendrovė „Mezon“. 2020 metų gruodį įsigijimo sandorio metu už „Mezon“ verslą ir jo radijo dažnius „Bitė“ sumokėjo 30 mln. eurų.
Šiemet „Bitė“ pradėjo investuoti į naujo 5G tinklo statybą, kuriam ir reikalingi naujieji dažniai, ir modernizuoja naudojamus tinklus. Naujos kartos tinklą „Bitė“ diegia pasitelkusi švedų bendrovės „Ericsson“ technologijas.
Tuo metu „Telia“, RRT leidimu, šį dažnį iki šiol naudojo nekomerciniam 5G ryšiui testuoti, o nuo šių metų sausio 5G paslaugas teikė turimoje 2100 MHz dažnių ruožo atkarpoje.
Laukia kitų rezultatų
Nors 3,5 GHz aukcionas jau baigtas, vis dar laukiama gegužės pabaigoje prasidėjusių varžytuvių dėl trijų 700 MHz radijo dažnių blokų rezultatų.
Šių aukcionų laimėjimas mobiliojo ryšio operatorius įpareigoja aktyviems veiksmams, užtikrinantiems 5G ryšio plėtrą ir pasiekiamumą.
Vieni jų – teikti elektroninių ryšių paslaugas, aprėpiant ne mažiau kaip 98 proc. Lietuvos teritorijos, kiti – ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo leidimo išdavimo dienos pradėti teikti komercines 5G ryšio paslaugas bent viename šalies didmiesčių, o nuo 2023 m. gruodžio 31 d. pradėti teikti 5G ryšio paslaugas penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose. 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.