Ji pabrėžė, kad Seimas jau anksčiau apsisprendė, kiek leidžiama augti dujų ir elektros kainoms antrąjį šių metų pusmetį, tam buvo numatyta dotacija tiekėjams.
„Dabar ateina kai kurie kolegos ir sako: ne, taip negerai, dar paimkime ir PVM lengvatą tam pačiam dalykui. Tai gal tada kainos augimas galėjo būti didesnis ir PVM lengvata ir sąskaita mokesčių mokėtojams būtų buvusi ta pati.
Dabar mes tą sąskaitą užfiksavome biudžete, susitarėm, kad tuo keliu einame – šitaip išdėliojame kainų augimą, vieną dalį kompensuoja biudžetas, kita perkeliama vartotojams ir kažkodėl reikia dabar tą susitarimą keisti, nors ankstesniems sprendimams Seime buvo pritarta. Tai atrodo nenuoseklu“, – Seime antradienį sakė premjerė.
„Aš tikrai nebalsuosiu už juos pateikimo stadijoje, nes tai būtų nesąžininga mano pačios pasiūlymų atžvilgiu. Mano pasiūlymas buvo diskutuoti sprendimus, kurie galbūt gali būti reikalingi rudenį, o ne a priori pateikinėti ir pritarinėti projektams, kai kurie yra net ir nederantys su tuo, dėl ko Seimas jau apsisprendė“, – teigė ji.
I.Šimonytė kartojo, kad jei bus poreikis, biudžeto peržiūra ir galimos papildomos priemonės socialiai jautriausioms grupėms bus rudenį.
„Dabar galima rungtyniauti, kas įregistruos dosnesnį pasiūlymą, grąžins mokesčius už dvejus ar penkerius metus atgal, ar dar kažkaip, bet nemanau, kad tinkamas metas tai daryti“, – sakė I.Šimonytė.
Premjerės teigimu, Rusijai praėjusią savaitę nustojus tiekti dujas į daugelį Europos valstybių, tai gali turėti įtakos dujų kainoms artimiausią pusmetį. Anot jos, jei kai kurioms šalims nepavyks greitai sukurti kitų apsirūpinimo kanalų, tai gali atsiliepti rinkos kainoms.