Didėjant maisto deficitui, kurį dar paaštrino Rusijos invazija į Ukrainą – svarbią grūdų gamintoją, šiomis Pasaulio banko lėšomis per kitus 15 mėnesių bus finansuojami projektai, kuriais siekiama didinti maisto ir trąšų gamybą, sudaryti palankesnes sąlygas prekybos augimui ir remti pažeidžiamus namų ūkius bei gamintojus, pareiškė Pasaulio bankas.
„Maisto kainų kilimas turi katastrofišką poveiki skurdžiausiesiems ir tiems, kurie yra labiausiai pažeidžiami“, – pareiškime pažymėjo Pasaulio banko vadovas Davidas Malpassas.
„Itin svarbu, kad šalys dabar pateiktų aiškių pareiškimų apie būsimą gamybos didinimą reaguojant į Rusijos invaziją į Ukrainą.“
Bankas anksčiau skelbė, kad projektams, kurie per ateinančius 15 mėnesių bus įgyvendinami Afrikoje, Artimuosiuose Rytuose, Rytų Europoje, Centrinėje Azijoje ir Pietų Azijoje, skirs 18,7 mlrd. JAV dolerių finansavimą.
Dėl Rusijos invazijos į Ukrainą ir Maskvai paskelbtų tarptautinių ekonominių sankcijų sutriko kviečių bei kitų maisto produktų tiekimas iš abiejų šalių ir pakilo benzino bei degalų kainos, ypač besivystančiose šalyse.
O Indija savaitgalį uždraudė kviečių eksportą ir tai išprovokavo šių grūdų kainų šuolį.
„Šalys turėtų bendromis jėgomis stengtis didinti energijos ir trąšų tiekimą, padėti ūkininkams didinti pasėlių plotus bei derlių ir atsisakyti politikos priemonių, kuriomis blokuojamas eksportas ir importas, maistas nukreipiamas biokuro gamybai ar skatinamas nereikalingas maisto sandėliavimas“, – pareiškė D.Malpassas.