Anot jos, nereikėtų siųsti atitinkamų signalų, jei embargo nebus galima atlaikyti. „Nei mes, nei Vokietija negalės jo atlaikyti“, – pabrėžė ministrė. Todėl Austrija ir Vokietija esą taria aišku „ne“, nes embargas labiau pakenktų nei duotų naudos.
Politikė pasiūlė, kad ES dujų gavybai naudotų hidraulinio skaldymo technologiją. „Yra metodų, kaip išgauti skalūnų dujas aplinkai nekenksmingu būdu. Negalime užsidaryti ir kaip argumentą nurodyti prieš 20 metų taikytas technologijas“, – kalbėjo M.Schramböck.
Technologijos esą smarkiai patobulėjo. Be to, vidutinės trukmės laikotarpiu reikalingos naujos partnerystės, pavyzdžiui, su Saudo Arabija dėl saulės energijos ir vandenilio.
Vengrai irgi pasiduoda
Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas kategoriškai atmeta Europos Komisijos pasiūlymą dėl sankcijų naftos importui iš Rusijos. „Tai prilygtų branduolinei bombai, numestai ant Vengrijos ekonomikos“, – pareiškė jis penktadienį valstybiniam radijui. Jo šalis esą negalės pakeisti rusiškos naftos ir per 20 mėnesių laikotarpį, kuris specialiai numatytas Vengrijai.
„Perėjimui prie naftos be importo iš Rusijos mums, mūsų skaičiavimu, reikia penkerių metų. Atidėjimas metams ar pusantrų nieko neduos“, – kalbėjo V.Orbanas. Įgyvendinus Komisijos pasiūlymą, anot jo, Vengrijoje ne tik pabrangtų energija, bet šalis apkritai nebeturėtų energijos išteklių.
V.Orbanas nuo 2010 m. stovi prie Vengrijos vyriausybės vairo. Praėjusį mėnesį jo „Fidesz“ partija laimėjo parlamento rinkimus, ir tai reiškia, kad jis ketvirtą kadenciją iš eilės vadovaus vyriausybei. Vadovaujant V.Orbanui, Vengrija labai suartėjo su Rusija. Tiesa, ligšioliniams ES sankcijų paketams, kurie priimti reaguojant į Rusijos karą prieš Ukrainą, Budapeštas pritarė.
„Tačiau jau tada sakėme, kad yra raudona linija, kuri negali būti peržengta. Tai 0 energetikos sektorius“, – radijui kalbėjo V.Orbanas.
Europos Komisija trečiadienį pristatė šeštąjį sankcijų paketą, kuris numato rusiškos naftos importo į ES sustabdymą iki kitų metų pradžios. Vengrijai ir Slovakijai numatytos išimtys. Tačiau jau ir kitos šalys reikalauja išlygų. Pasiūlymas gali būti priimtas tik vienbalsiai.