„Situacija nėra paprasta. Įmonė deklaruoja, kad tikisi gruodžio mėnesį paleisti biokuro katilą bandomajai gamybai. Tikimės, kad tai bus nepilna gamyba, bet vis tiek šis tas bus tiekiama į sistemą ir turėsime vilniečiams bent šiek tiek pigesnę šilumą“, – ketvirtadienį Seime per Vyriausybės valandą pranešė D. Kreivys. T
Algirdas Butkevičius ministro klausė, ar tikrai iki kito šildymo sezono jėgainės biokuro katilas pradės veikti.
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas sako, kad biokuro katilui pradėjus veikti žaliavos poreikis Lietuvoje padidės 10-15 proc., jis žada, kad biokuro nepritrūks – jo gali būti patiekta iki 2 mln. kietmetrių.
„Tas papildomas kiekis gali būti ir bus paruoštas“, – Seime žadėjo ministras.
Pasak jo, Valstybinė miškų urėdija yra inventorizavusi, kur papildomai galėtų gauti medienos biokurui: „Tai melioracijos grioviai, apleistos kelių apsaugos zonos.“
„Ignitis grupės“ antrinės įmonės „Ignitis renewables“ vadovas Thierry'is Aelensas neseniai BNS patvirtino, kad jėgainės biokuro blokas energiją turėtų pradėti gaminti iki šių metų pabaigos.
„Statybų metu įvyko tam tikrų dalykų, kurių mes negalėjome suvaldyti. (...) Bet mūsų uždavinys išlieka, kad iki šių metų pabaigos biokuro blokas pradėtų veikti ir gaminti energiją. Visa galia, visi pajėgumai iki šių metų gruodžio gali būti nepasiekti, tai tikriausiai įvyks 2023-aisiais. Bet energijos gamyba prasidės iki šių metų pabaigos“, – interviu BNS sakė jis.
2020 metų rudenį VKJ vienašališkai nutraukė sutartį su buvusia pagrindine biokuro dalies rangove – didžiausia Lenkijos katilų gamybos bendrove „Rafako“, nes ši dėl restruktūrizacijos tapo nepajėgi įgyvendinti projekto. Po to „Ignitis grupė“ skelbė atskirų darbų rangovų konkursus, todėl projektas vėluoja maždaug metus.
Vilniaus taryba vasario pabaigoje paragino „Ignitis grupę“ kuo greičiau užbaigti jėgainės statybas ir pasiūlė Finansų ministerijai apsvarstyti galimybę jos valdymą perduoti savivaldybei bei Vilniaus šilumos tinklams. „Ignitis grupė“ kartojo, kad toks scenarijus nebūtų įmanomas.
„Ignitis grupė“ ne kartą teigė, jog biokuro įrenginius pastatys iki šių metų pabaigos.
2020 metų lapkritį jėgainė pradėjo tiekti šilumą iš komunalinių atliekų – jų bus sudeginama apie 160 tūkst. tonų, o iki šių metų pabaigos pastačius ir biokuro įrenginius jie degins apie 500 tūkst. tonų biokuro per metus.