Norinčius atsinaujinti arba įsirengti būstą gali ištikti ir šokas: užtenka pažiūrėti, kiek pabrango virtuvės komplektai

2022 m. balandžio 12 d. 16:55
Dar kovo pabaigoje naujienų agentūra ELTA skelbė, kad Lietuvos medienos perdirbimo įmonėms atstovaujančios asociacijos ragina priimti skubius veiksmus – kitaip dėl sunkumų medienos pramonėje kentės visa Lietuvos ekonomika. Baldų gamybos pramonė jau yra priversta kelti kainas ir ilgiau ruošti prekes, tačiau lietuviai kol kas noriai laukia bei išleidžia net daugiau, nei planavo.
Daugiau nuotraukų (8)
Brangsta, bet dalies užsakovų įperkamumas neslopsta
„Gauname pasiūlymus iš baldininkų, tai mums gėda siųsti pasiūlymą klientui – tai yra bet kokias racionalumo ribas viršijančios kainos“, – komentavo įmonės „Cozy2“ interjero dizainerė Eglė Balčiūnaitė-Muntzer. Taip pat užsakytų baldų tenka ir gerokai palūkėti.
Naujienų portalui lrytas.lt pašnekovė sakė, kad tik prasidėjus karui Ukrainoje, pirmosios dvi savaitės buvo lyg stagnacijoje – žmonės sustojo pirkti baldus ar juos užsakinėti, mat nežinojo, kaip gali klostytis geopolitinė situacija Rytuose. Praėjus daugiau nei mėnesiui, ši rinka jau atsigauna, o lietuviai vėl domisi baldų užsakymo galimybėmis.
Vis tik tie, kurie jau yra užsakę individualius baldus ir yra pradėję būsto renovacijos ar įrengimo procesą, yra priversti tęsti – juk žmogus negali gyventi be lovos ar įrengtos virtuvės.
Juo labiau, interjero dizainerė pastebėjo, jog nors klientai ir skiriasi finansinėmis galimybėmis, didžioji dalis poreikių nemažina, o ir toliau išleidžia apvalias sumas.
Valstybinė miškų urėdija pastarosiomis dienomis patikino, kad dėl į Rusiją ir Baltarusiją nukreiptų sankcijų bei sutrikusio bendradarbiavimo su Ukraina, prekyba baldais išgyvena sunkmetį – gali sutrikti skiedrų, pjuvenų, pjautinės medienos tiekimas.
Kaip teigiama, dėl karo Ukrainoje Lietuvoje gali ypač skaudžiai pajusti katilinės, granulių, briketų ir drožlių plokščių gamintojai.
„Jeigu dėl medienos žaliavų trūkumo šių dviejų plokštynų veikla sušlubuotų, pasekmes pajustų visas sektorius. Iš esmės – visa baldų pramonė sustotų“, – apie baldų plokštes gaminančias šalies baldų įmones kalbėjo „Lietuvos medienos“ vadovas Raimundas Beinortas.
Galėtų sutaupyti, bet poreikiai svarbiau
Interjero dizaino studijos „KUL interjeras“ įkūrėja Augustė Samulionė pripažino pastebinti, kad nors dalis klientų ir galėtų sutaupyti, jie to neretai atsisako – poreikiai laimi.
Pavyzdžiui, įsirengti standartinį virtuvinį komplektą prieš karą Ukrainoje galėjo kainuoti 5–6 tūkst., tačiau dabar be 10 tūkst. – niekaip. Tiesa, patys lietuviai nenori atsisakyti savo norų: pageidauja kokybiškų ir gan brangių stalviršių, naujausių technologijų ir įmantraus dizaino.
Kiek anksčiau žmonėms tikdavo orkaitė apačioje, paprastas gartraukis, o ir pats virtuvinis su paprastomis spintelėmis ir stalčiais, o dabar užsakovai jau nori orkaitės akių lygyje, galingo gartraukio ar įmantrių spintelių.
Nors virtuvės įrengimas „suvalgo“ didžiąją dalį pinigų, dėl pabrangusios medienos ir metalų, sustojusio importo iš Rytų, pabrango ir kiti baldai, sakė A.Samulionė. „Kai prasidėjo karas, pabrango lovos, sofos, valgomojo kėdės, stalai. Visi kietieji baldai, kurie susiję su medžiu, metalu“, – portalui lrytas.lt kalbėjo ji.
Pašnekovė atkreipė dėmesį į lovas – pastarąsias didžioji dalis lietuviškų įmonių importuodavo iš Ukrainos ir Baltarusijos, todėl jų kainos taip pat pakilo.
„Dabar klientams patariame su baldininkais elgtis itin atsargiai – didžiulė rizika su „garažiniais“. Tai yra maža kontorėlė, – aiškino E.Balčiūnaitė-Muntzer, – kai vienas kažkur garaže pjauna ir montuoja, kitas dar kažką daro. Jie neįvertina rizikų, prisirenka klientų avansų, bankrutuoja ir užsidaro, o klientai lieka be avansų ir neužsisakę baldų“.
Naudoti baldai į lietuvių akiratį nepatenka
Kalbintos interjero dizainerės patikino, kad kol kas jų klientai net negalvoja apie antrinę baldų rinką, tačiau nežinia, kaip gali būti ateityje. Pavyzdžiui, „Cozy2“ įmonės atstovė taip pat sakė, kad lietuviai naujajam būstui beveik nesirenka naudotų baldų.
Tiesa, dėl pakilusių baldų kainų, kurių augimas prasidėjo nuo pandemijos pradžios, gali tekti keisti pirkimo įpročius. Kaip pasakojo E.Balčiūnaitė-Muntzer, ilgainiui gali sumažėti pirkėjų, užsakančių individualiai pagamintus baldus ar jų komplektus.
Dalis užsakovų pereitų prie tokių baldų, kurie jau yra pagaminti ir juos galima nusipirkti vietoje – specialiai pagamintų baldų rinkoje sumažėtų.
„KUL interjeras“ įkūrėja taip pat pastebėjo, kad net ir kylant baldų gamybos kainoms, naudotais baldais dar tikrai nesidomi – naujajam būstui nori naujų prekių.
Tiesa, naudotų ir senovinių baldų ir interjero detalių parduotuvės Vilniuje „Antik News“ direktorius Laurynas Pocius pabrėžė, kad naudotų baldų pirkti nepuolama, tačiau pirkėjai ieško kitokių daiktų savo buičiai.
Kiekvieną pavasarį suaktyvėjantys naudotų baldų pardavimai tęsiantis karui išties yra sustoję, tačiau jis atkreipė dėmesį, kad populiarėja retro stiliaus antikvarai, kad atitiktų ankstesnius laikus. Dažniausiai tokie pirkiniai būna šviestuvai, krėslai, sofos ir kitokios interjero detalės.
L.Pocius atkreipė dėmesį ir į tai, kad neretai tokie pirkiniai skirti tik papildyti baldų asortimentą ar juos pakeisti, tačiau lietuviai savo būstui mieliau renkasi baldus iš naujų baldų parduotuvių.
baldų gamyba^Instantžaliavos
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.