„Žmonės perka dabar, nes bijo, kad vėliau nieko negaus, kad kitiems metams nieko neturės. O dujų kaina susijusi su anglių, kai brangs dujos – brangs ir anglys“, – aiškino malkų pardavėjas Richardas Koegleris.
Malkų atsargomis rūpinasi net ir tie, kurių namai šildomi elektra.
„Ši žiema jau praėjo, bet, atsižvelgiant į aplinkybes, karą Ukrainoje, geriau turėti atsargų. Šildausi elektra, bet kiekvieno namo kambaryje turiu ir krosnelę, tad jei staiga būtų išjungtas dujų ir elektros tiekimas, turėsiu galimybę šildytis malkomis pati“, – pasakojo vokietė.
Židinių ir krosnelių pardavėjų telefonai netyla, gerokai padaugėjo norinčių savo namuose įsirengti nedujinę šildymo sistemą. Dėl to, būsto technologijų specialisto Markuso Stumbaumo teigimu, vyksta tikra šildymo revoliucija.
„Tiesą sakant, nustebome, kad atsisakoma šildymo dujomis. Tai tikrai karo Ukrainoje pasekmė.
Visada maniau, kad dujos yra ateities technologijos, žmonės vis dažniau rinkosi ir biodujas ar sintetines dujas, bet dabar visi nori įsirengti elektrinį šilumos siurblį“, – sakė jis.
Vokietija prieš kelerius metus skelbė atsisakanti atominės energetikos, o dabar tenka skubinti suskystintų gamtinių dujų terminalų statybą.