„Priėmėme sprendimą nutraukti bendradarbiavimą su „Decathlon“. Taip pat kviečiame visą alpinistų bendruomenę perkant kelionių į kalnus įrangą bei aprangą rinktis kitas parduotuves“, – komentavo šį žingsnį Lietuvos alpinizmo asociacijos prezidentas Arūnas Kamandulis.
Pasak pašnekovo, ir LAA, ir atskiri jos nariai palaiko su agresoriumi kovojančius Ukrainos žmones, vežė į šią šalį turistinės aprangos, elektronikos, kitų reikalingų prekių, todėl tikrai nepalaiko ir nepalaikys priešinga veikla užsiimančių įmonių.
LAA vienija 370 alpinistų, kelionių į kalnus mylėtojų.
V. Zelenskis ragina Prancūzijos įmones palikti Rusiją
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, trečiadienį kreipdamasis į Prancūzijos parlamentą, paragino šalies bendroves, įskaitant automobilių gamintoją „Renault“, prekybos centrų grupę „Auchan“ ir statybinių ir buities apyvokos prekių mažmenininkę „Leroy Merlin“, palikti Rusiją.
„Prancūzijos kompanijos turi pasitraukti iš Rusijos rinkos“, – sakė V.Zelenskis per 15 minučių trukmės virtualų kreipimąsi, pasirodęs su jo skiriamuoju ženklu jau tapusiais chaki spalvos marškinėliais.
„Renault“, „Auchan“, „Leroy Merlin“ ir kitos įmonės turi liautis rėmusios Rusijos karo mašiną“, – pridūrė prezidentas.
Prancūzijos įstatymų leidėjai tris kartus plojo Ukrainai ir jos ambasadoriui Prancūzijoje prieš V.Zelenskio, kuris ankstesnėmis savaitėmis kreipėsi į įvairių Vakarų šalių parlamentus, siekdamas užsitikrinti paramą savo šaliai, kalbą.
Prisimindamas konkrečiai Prancūzijos nacionalinę traumą, kaip jis yra daręs ir kitų šalių parlamentuose, Ukrainos vadovas sakė, kad tokių nuniokotų miestų kaip Mariupolis vaizdai „primena Verdeno griuvėsius Pirmojo pasaulinio karo nuotraukose, kurias visi yra matę“.
„Rusijos kariuomenė neskiria taikinių. Ji naikina gyvenamuosius rajonus, ligonines, mokyklas, universitetus, – kalbėjo Ukrainos lyderis. – Ji neatsižvelgia į karo nusikaltimų sąvokas.“
Skirtingai nuo kitų kalbų parlamentuose, kai V.Zelenskis prašė ginklų, trečiadienį jo pagrindinis taikinys, regis, buvo Prancūzijos bendrovės, kurios ir toliau vykdo veiklą Rusijoje, taip pat žmonės, kurie „kiša galvas į smėlį ir bando rasti pinigų Rusijoje“.
Iš dalies valstybei priklausanti „Renault“ praėjusį mėnesį prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą sustabdė gamybą netoli Maskvos esančiose gamyklose, bet vėliau, kaip pranešama, ją atnaujino.
Stambūs Prancūzijos tinklai, tokie kaip „Auchan“, „Leroy Merlin“ ir sporto ir laisvalaikio prekių tinklas „Decathlon“, neprisijungė prie kitų didelių Vakarų prekių ženklų, sustabdžiusių veiklą Rusijoje, pradedant „McDonalds“ ir baigiant „Coca-Cola“.
Prancūzijos energijos milžinė „TotalEnergies“ pranešė, kad ji ir toliau pirks rusiškas dujas, tačiau iki šių metų pabaigos liausis pirkus rusišką naftą ir naftos produktus.
„Žinau, kaip pakeisti šią naftą ir dyzeliną“, tačiau „nežinau, kaip tai padaryti su dujomis“, trečiadienį RTL radijui sakė „TotalEnergies“ generalinis direktorius Patrickas Pouyanne.