„Jokių iniciatyvų nėra, ir aš nematau, kaip tokios iniciatyvos galėtų būti priimtos Seime ar patvirtintos Biudžeto ir finansų komitete dėl išmokų privalomo mokėjimo tik pavedimu“, – antradienį BFK posėdyje tvirtino M. Majauskas.
Politikas pabrėžė, kad, jo nuomone, galimybė gyventojams gauti išmokas grynaisiais pinigais turi išlikti. Pasak BFK pirmininko, tokią poziciją yra išsakęs ir Europos centrinis bankas, akcentavęs grynųjų pinigų prieinamumo poreikį labiausiai socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.
„Aš manau, kad gyventojai turi turėti galimybę gauti pinigus grynais, ypač pažeidžiamos visuomenės grupės, vyresnio amžiaus žmonės ir čia mes tikrai visų nepriversime staiga tapti finansiškai raštingais. Be jokios abejonės, turime tą nuosekliai daryti skatindami finansinį raštingumą, bet prievartos jokios čia tikrai nebus ir būti negali“, – tikino M. Majauskas.
Tai, kad toks siūlymas nėra svarstomas, taip pat tvirtino socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Ministrės nuomone, galima diskutuoti apie tai, kokia prieiga prie pinigų gyventojams yra patogiausia, tačiau sisteminiai pokyčiai, pasak jos, nėra planuojami.
„Tikrai nesvarstome tokių siūlymų. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje manome, kad tokia sistema, kokia šiandien yra, ji ir turi būti. Galime aiškintis priežastis, kaip yra patogu žmonėms regionuose, ar išsigryninti ar turėti galimybę naudotis kortelėmis. Diskutuoti apie tokius patogumo dalykus galima, tačiau keisti tvarkos tikrai neketiname“, – antradienį atsakinėdama į žurnalistų klausimus teigė M. Navickienė.