Dėl kolektyvinės sutarties nepasirašymo kaltina „Achemos“ profesinę sąjungą

2022 m. vasario 11 d. 09:54
Pagrindinė „Achemos grupės“ akcininkė ir Jonavos azoto trąšų gamyklos „Achemos“ valdybos pirmininkė Lyda Lubienė sako, kad kolektyvinė sutartis, veikusi iki 2019 metų, nebuvo pratęsta dėl profesinės sąjungos vadovybės kaltės.
Daugiau nuotraukų (4)
Pasak jos, kolektyvinė sutartis galioja grupės bendrovėje Klaipėdos jūrų krovinių kompanija, iki 2019 metų ji galiojo ir „Achemoje“.
„Tačiau vėliau ji buvo nepasirašyta dėl destrukcinės, radikalios, prieš įmonės tikslus nukreiptos, savo nariams išskirtinių sąlygų reikalaujančios bendrovės darbuotojų profesinės sąjungos vadovybės veiklos“, – viešame atsakyme į socialdemokratų lyderės Vilijos Blinkevičiūtės laišką sako L. Lubienė.
„Ar sudarytumėte koalicijos sutartį su kita partija, jeigu jos vadovai nuolat žemintų ir menkintų tiek Jus, tiek Jūsų partiją, skleistų melagingas žinias, norėtų sunaikinti Jūsų turtą, agituotų kitus partijos narius veikti prieš partijos interesus ar kitaip kenkti, organizuotų piketus prie Jūsų namų? Manau, kad tikrai ne“, – pridūrė ji.
V. Blinkevičiūtė šią savaitę viešai kreipėsi į L. Lubienę ragindama kuo greičiau susitarti su streikuojančiais „Achemos“ darbuotojais.
„Jei manote, kad „Achema“ yra socialiai atsakinga įmonė, raginu atsižvelgti į teisėtus įmonės darbuotojų reikalavimus. Būtina pasirašyti kolektyvinę darbo sutartį, kuri bus naudinga abiem pusėms. Ji suteiks darbuotojams daugiau garantijų, kurios taip reikalingos didėjant kainoms ir bus užtikrintas veiksmingas socialinis dialogas“, – viešame laiške sakė V. Blinkevičiūtė.
L. Lubienė atsakyme jai pabrėžė, kad įstatymas neįpareigoja įmonių vadovų sudaryti tokias sutartis. Pasak jos, šiuo metu Lietuvoje yra apie 80 tūkstančių įmonių, o kolektyvines sutartis turi tik apie 400, arba apie 1 proc. visų įmonių.
Pasak jos, ne kartą buvo siekta dialogo su profesinės sąjungos, kuriai priklauso apie 37 proc. darbuotojų, vadovybe, tačiau – nesėkmingai.
L. Lubienės teigimu, įmonėje dirba daugiau nei 1,2 tūkst. darbuotojų, streikuoti išėjo apie 10 proc., o piketuose dalyvauja ir viešai kalba žmonės, kurie net nėra įmonės darbuotojai.
Pasak „Achemos grupės“ akcininkės, „Achemos“ darbuotojų vidutinis atlyginimas 2021 metais buvo apie 2,3 tūkst. eurų (iki mokesčių) – gerokai didesnis nei rinkos vidurkis. Šiemet algos didinamos 10 proc. ir sieks virš 2,5 tūkst. eurų.
„Achemos“ profesinės sąjungos inicijuotas neterminuotas „Achemos“ darbuotojų streikas prasidėjo antradienį ryte, reikalaujant bendrovės vadovybės pasirašyti dviejų metų trukmės kolektyvinę sutartį, kuri numatytų naujas darbo apmokėjimo sąlygas. Streikuoti žadama, kol darbdavys sutiks įvykdyti šį reikalavimą.
Achema^Instantstreikas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.