Šis sudėtingas sprendimas planuojamas po to, kai bus įvertintos visos įmanomos alternatyvos. Konkretūs sprendimai bus priimti aptarus juos su darbuotojų atstovais.
„Grupės įmonės atvirai ir nuolat dalijasi naujausia informacija su darbuotojais, apžvelgia tiek esamą situaciją, tiek ir ateities planus. Su darbuotojais jau pasidalijome ir informacija apie laukiančius pokyčius – užtikriname, kad jiems bus suteikta visa reikalinga pagalba ir palaikymas“, – sako Irena Jankutė-Balkūnė, LTG personalo direktorė.
Ji pažymi, kad per pokalbį su darbuotojus atstovaujančios profesinės sąjungos atstovais buvo sutarta dėl bendrų lūkesčių ateičiai – pasikeitus situacijai, šie darbuotojai visuomet bus laukiami Grupės įmonėse.
Be to, siekiant užtikrinti Grupės įmonėms svarbius procesus, šiuo metu įvairių sričių specialistams siūloma daugiau nei 100 atvirų pozicijų, todėl tiems komandos nariams, kurių darbo vietas palies ši situacija, pirmiausia bus siūloma kandidatuoti ir užimti kitas pagal kompetenciją tinkančias pozicijas.
Lietuvos geležinkelininkų profsąjungų federacijos pirmininkas Vilius Ligeika sako suprantantis susiklosčiusios situacijos sudėtingumą ir ragina susitelkti sprendimų, kurie geriausiai apsaugotų darbuotojų interesus, paieškai.
„Reikalinga pagalba darbuotojams, jų interesų apsauga privalo būti tarp prioritetinių klausimų. Bendrovė yra vienas didžiausių šalies darbdavių, tad tikiuosi, jog į šią situaciją atsakingai pažiūrės visos suinteresuotos pusės. Kviečiame visas puses dialogui, kad išsaugotume darbo vietas“, – sako V. Ligeika.
LTG atstovas Mantas Dubauskas BNS nenorėjo detalizuoti, nei iš kurios bendrovės planuojama atleisti daugiausia darbuotojų, nei patvirtinti, kad numatomi atleidimai susiję su nuo vasario pradžios nutrauktu baltarusiškų trąšų tranzitu.
„Planuojami pokyčiai yra dėl pasikeitusios situacijos“, – BNS sakė M.Dubauskas.
Šiuo metu LTG Grupės įmonėse kartu sudėjus dirba apie 8 tūkst. darbuotojų.